AC Milán porazil Palermo a jde do čela soutěže

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté AC Milán porazili v 11. kole italské ligy Palermo 3:1 a posunuli se do čela tabulky před Lazio Řím. To prohrálo 0:1 na hřišti nováčka z Ceseny a podruhé za sebou v soutěži nebodovalo.

Na třetí místo se vyhoupla Neapol, který zvítězila 1:0 v Cagliari. Mistrovský Inter Milán podruhé za sebou remizoval 1:1 s nováčkem soutěže, tentokrát s Lecce. Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze se v Serii A střelecky trápí, v posledních sedmi utkáních nevstřelili více než jednu branku.

AC Milán poslal do vedení v 19. minutě Brazilec Pato, za příštího soupeře Sparty Praha v Evropské lize vyrovnal v 63. minutě Bačinovič. Závěr však patřil domácím "rossoneri", kteří zásluhou Ibrahimovice a střídajícího Robinha strhli výhru na svou stranu.

Trenér sicilského celku Delio Rossi, jehož mužstvo přivítá Spartu 2. prosince, nasadil do utkání sestavu: Sirigu - Cassani, Muňoz, Bovo, Balzaretti - Migliaccio, Bačinovič, Nocerino, Pastore (52. Miccoli), Iličič - Pinilla (70. Maccarone).

Vítěznou premiéru na lavičce FC Janova prožil Davide Ballardini. Trenér, který v pondělí nahradil odvolaného Giana Piera Gasperiniho, se svým novým týmem doma porazil Boloňu 1:0.

Italská fotbalová liga - 11. kolo:

AC Milán - Palermo 3:1 (19. Pato, 77. Ibrahimovic z pen., 83. Robinho - 63. Bačinovič),

AS Řím - Fiorentina 3:2 (45. Fábio Simplício, 52. Borriello, 77. Perrotta - 69. Gilardino, 89. D'Agostino),

Brescia - Juventus Turín 1:1 (73. Diamanti - 71. Quagliarella),

Cagliari - Neapol 0:1 (90.+4 Lavezzi),

Catania - Udine 1:0