Bundesliga | Robbenovi se po neproměněné penaltě obránce vysmíval | iSport.cz
12. dubna 2012 • 10:20

Robbenovi se po neproměněné penaltě obránce vysmíval

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vémola promluvil o Mikuláškovi, rozchodu i drogách: Pešta? Bulík, ale něco dokázal
Soupeři Plzně a Liberce v EL: Tvrdí Dánové, na Rumuny útočí korona
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Bylo to nesportovní. Až urážející. Obránce Borussie Dortmund Neven Subotič se krutým způsobem vysmál přímo do tváře Arjenu Robbenovi bezprostředně poté, co neproměnil pokutový kop.Šlo o hodně. O titul. O německého mistra. Emoce v každém doutnaly. A když v 85. minutě rozhodčí posoudil pád Arjena Robbena jako penaltový, hráči Dortmundu byli v šoku. Výroku hlavního arbitra nemohli uvěřit. Protestovali. Hádali se. Ale marně.

1246763:title:true:true:true
Franz Beckenbauer o Robbenovi:
"Za mě platil zákon, že faulovaný hráč penaltu nekope. Možná se to změnilo, nebo to do Holandska ještě nedorazilo."

Bayern dostal obrovskou šanci na vyrovnání. Míč si vzal sám poškozený, rozběhl se. Ale nedal! Robben pokutový kop zahodil nepříliš povedenou střelou, které se brankář Weidenfeller v poklidu zmocnil.

"Přitom jsem si tolik věřil. V posledních třech letech jsem kopal snad deset nebo jedenáct penalt a všechny proměnil. Jenže teď... Bohužel. Tentokrát jsem selhal," sypal si popel na hlavu.

Krátce po selhání se Robben ocitl v úplně jiném světě. Držel se za hlavu, nemohl uvěřit, co se právě stalo. Do reality ho rychle vrátil Subotič, který se mu vysmíval přímo do obličeje. Nesportovního chování si sudí nevšiml. Jinak by musel Subotič obdržet žlutou kartu.

Robbena ale logicky mnohem víc trápila prohra. "Je hořká a zničující. Nevím, co k tomu říct," díval se smutně do země. "Dortmund udělal velký krok a přiblížil se k titulu."

Borussia odskočila Bayernu na šest bodů. A vzhledem k tomu, že do konce ligové sezony zbývají čtyři kola, je velice pravděpodobné, že o titul už nepřijde. "Asi už můžeme říct, že Dortmund bude německým mistrem. Ale na nás je, abychom šlápli na plyn ve zbývajících zápasech," dodal Robben.

Bayern totiž bojuje i na jiném bitevním poli - v Lize mistrů. Už příští týden se německý gigant střetne v semifinále s Realem Madrid.

Rozhodující moment, který posoudil rozhodčí jako penaltový. Robben měl pokrčená kolena mnohem dříve, než ke kontaktu došlo.
Rozhodující moment, který posoudil rozhodčí jako penaltový. Robben měl pokrčená kolena mnohem dříve, než ke kontaktu došlo.

Vstoupit do diskuse
0
2. kolo
Články odjinud


Články odjinud