26. března 2014 • 22:10

Darida se podruhé v sezoně trefil a vystřelil cenný bod v Hamburku

Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony

Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida svým druhým gólem v sezoně zajistil Freiburgu cennou remízu 1:1 na hřišti Hamburku. Freiburg se tak udržel na 15. příčce bundesligové tabulky o dva body právě před Hamburkem. Sestupové pozice opustil Norimberk s trojicí českých hráčů, který v dalším záchranářském boji doma porazil Stuttgart 2:0.

Darida se prosadil v 50. minutě, když po dlouhém vhazování skončil míč na tyči, jako první u něj byl bývalý plzeňský záložník a poslal ho do sítě. Jenže Freiburg se z vedení radoval jen pět minut, než srovnal Lassoga. I tak může být bod pro hosty velmi cenný, jelikož je uchránil od pádu na sestupové příčky.

Do utkání zasáhla trojice českých hráčů. Pavel Krmaš odehrál za Freiburg celý zápas, Petr Jiráček odešel za hřiště v dresu Hamburku v 62. minutě.

Velká radost zavládla v Norimberku, který utnul sérii čtyř proher a zásluhou dvou branek svého nejlepšího střelce Drmiče unikl z pásma sestupu. Po celý zápas u toho byl také Adam Hloušek. Tomáš Pekhart nastoupil na závěrečné minuty, zraněný Ondřej Petrák v norimberské nominaci chyběl.

18. Braunschweig 34 6 7 21 29:60 25

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.