13. dubna 2014 • 20:20

Leverkusen a Hoffenheim slaví v bundeslize domácí výhry

PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

SOUHRN 30. KOLA | Boj o titul je sice rozhodnutý, tohle se ale šéfům Bayernu určitě líbit nebude. Bavorský celek ostudně prohrál na domácím hřišti s velkým rivalem z Dortmundu 0:3 a nevyhrál tak už ve třech ligových zápasech v řadě. V závěru byl navíc vyloučen Rafinha. V neděli se dařilo domácím týmům. Leverkusen si poradil s Hertou Berlín 2:1 a Hoffenheim vyhrál nad Augsburgem 2:0.

Bayern, který v týdnu na rozdíl do Dortmundu prošel do semifinále Ligy mistrů, prohrával v nejsledovanějším utkání kola od 20. minuty. Míč se dostal ve vápně k volnému Henrichu Mchitarjanovi a ten se trefil přesně k tyči.

Po přestávce zvýšil střelou ve skluzu Marco Reus, který si připsal již pátou branku v posledních třech zápasech. Skóre uzavřel sedm minut nato záložník Jonas Hofmann, který zpečetil nejvyšší porážku trenéra Pepa Guardioly v kariéře a největší domácí prohru Bayernu od září 2008. Dortmund si vítězstvím udržel tříbodový náskok před třetím Schalke.

Hosté: 20. Mchitarjan, 49. Reus, 56. Hofmann

Domácí: Neuer (46. Raeder) – Rafinha, Martínez, Dante, Alaba – Robben (69. Kroos), Lahm (C), Götze, Schweinsteiger, Ribéry (60. T. Müller) – Mandžukić.

Hosté: Weidenfeller – Großkreutz, Papastathopulos, Hummels (69. Friedrich), Durm – Hofmann (62. Lewandowski), Kehl (C), Şahin, Mchitarjan – Reus, Aubameyang (77. Jojić).

Daridův Freiburg vyhrál, Norimberk opět padl

"Vlci" prohrávali s Norimberkem od osmé minuty, kdy se trefil hostující Markus Feulner, pak už ale stříleli branky jen domácí. O vyrovnaní se postaral chorvatský útočník Ivica Olič, který zakončil rychlou akci střelou pod břevno. Nejlepší střelec klubu zaznamenal dvanáctou trefu v soutěži a skóroval ve třetím zápase v řadě. Ještě do přestávky poslal Wolfsburg do vedení jeho krajan Ivan Perišič a čtrnáct minut po změně směně stran zvýšil obránce Bernard Malanda.

Hosté pak otevřeli hru a nepřipravené obraně zasadil čtvrtý úder znovu Perišič. Norimberk, v jehož dresu odehrál 63 minut záložník Adam Hloušek, prohrál potřetí v řadě a na předposlední mu dál hrozí sestup. Hlouškův spoluhráč Tomáš Pekhart přišel na hřiště na posledních 13 minut.

Mohuč vedla nad s Brémami už po pěti minutách, kdy si po rohovém kopu vstřelil vlastní branku útočník Nils Petersen. Druhý gól domácích přidal po čtvrthodině hry svou premiérovou trefou v tomto ročníku Christoph Moritz. Definitivu dal Mohuči šest minut před koncem prvního poločasu Yunus Malli, kterého přihrávkou do zakončení vysunul Pospěch. Za Werder odehrál druhý poločas obránce Theo Gebre Selassie.

Schalke porazilo Kadlecův Frankfurt

Fotbalisté Schalke porazili již v pátek Frankfurt 2:0 a upevnili si třetí místo v tabulce, které znamená přímý postup do Ligy mistrů. Frankfurt, v jehož dresu odehrál poslední dvacetiminutovku Václav Kadlec, má už však jistotu, že se ho nebudou týkat boje o záchranu v bundeslize.

K vítězství domácí mužstvo necelou čtvrthodinu po změně stran nasměroval Meyer. Zvýšit na 2:0 mohl o osm minut později Huntelaar, nejlepší střelec týmu v této sezoně ale neproměnil pokutový kop. Vítězství Schalke tak až v nastavení zpečetil z volného kopu Farfán.