Bayern dál válcuje bundesligu, Wolfsburg ztratil s Padebornem

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

SOUHRN 15. KOLA | Fotbalisté Bayernu Mnichov čtyřmi góly po přestávce zničili naděje Augsburgu na bodový zisk, když se mezi střelce v dresu německého mistra zapsali dvakrát Robben a jednou Lewandowski a Benatia. Další porážku si naopak připsal Dortmund, když podlehl 0:1 na půdě Herthy. Leverkusen remizoval v souboji o třetí místo s Mönchengladbachem 1:1. Nerozhodný výsledek pomohl oběma týmům k posunu tabulkou na třetí, respektive čtvrté místo před Augsburg.

Fotbalisté Frankfurtu v utkání 15. kola německé ligy v Hoffenheimu dvakrát vyrovnali, ale po gólu z 87. minuty nakonec prohráli 2:3. Vítězný tým je vystřídal na sedmém místě tabulky. Hostující hráč Václav Kadlec do zápasu nezasáhl.

Frankfurt v bundeslize vyhrál třikrát za sebou, ale na hřišti Hoffenheimu jen dotahoval. Těsné vedení domácích srovnali nejprve Aigner a v 77. minutě švýcarský útočník Seferovic, jenže poslední slovo měl v závěru domácí Firmino.

Bayer v domovské BayAreně vedl po pohledném gólu tureckého útočníka Hakana Calhanoglua zpoza velkého vápna. Pět minut před přestávkou však srovnal na konečných 1:1 po rohovém kopu nizozemský stoper Borussie Roel Brouwers.

Leverkusen jako jeden ze tří týmů v bundeslize dál drží domácí neporazitelnost, zároveň ale na svém hřišti již počtvrté remizoval.

Příležitost odskočit Leverkusenu s Mönchengladbachem nevyužil druhý Wolfsburg, když doma remizoval rovněž 1:1 s Paderbornem. "Vlci" vedli po vlastní brance španělského záložníka Rafy, za hosty ale z pokutového kopu vyrovnal Alban Meha.

Na ztrátách nejbližších pronásledovatelů nejvíc vydělal suverénní obhájce titulu Bayern Mnichov, jehož náskok v čele tabulky se zvýšil na devět bodů před Wolfsburgem. Duo Leverkusen, Mönchengladbach jsou o dalších šest bodů zpátky.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:

Wolfsburg - Paderborn 1:1
(17. vlastní Rafa - 51. Meha z pen.).

Leverkusen - Mönchengladbach 1:1
(18. Calhanoglu - 40. Brouwers)

Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 3:2
(43. Volland, 65. Szalai, 87. Firmino - 58. Aigner, 77. Seferovic)

Augsburg - Bayern Mnichov 0:4
(59. a 71. Robben, 58. Benatia, 68. Lewandowski)

Brémy - Hannover 3:3
(36. Junuzovic, 55. Lorenzen, 88. Selke - 12. Stindl, 62. Joselu, 64. Kijotake)

Freiburg - Hamburk 0:0

Hertha Berlín - Dortmund 1:0
(40. Schieber)

Schalke - Kolín nad Rýnem 1:2
(85. Sané - 46. Ujah, 67. Lehmann z pen.)

18. Paderborn 34 7 10 17 31:65 31

Gólman Bayernu Manuel Neuer v utkání s Augsburgem v bundeslize neinkasoval. Bayern vyhrál jasně 4:0