Bayern i Lipsko ztratily, Gebre Selassie se trefil podruhé v sezoně

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté vedoucího Bayenu Mnichov remizovali v 19. kole německé ligy 1:1 se Schalke. Druhé Lipsko ale zaváhání nevyužilo a po prohře 0:1 na hřišti Borussie Dortmund na bavorský celek ztrácí čtyři body.

Bayern sice od deváté minuty vedl po brance Lewandowského, ale hosté vzápětí vyrovnali zásluhou Nalda. Když Schalke v závěru dvěma zákroky na poslední chvíli zachránil obránce Matija Nastasič, bavorský tým poprvé po sedmi výhrách za sebou ztratil body.

Lipsko však lídrova selhání nedokázalo využít a o jeho porážce 0:1 rozhodl sedmnáctým gólem v sezoně nejlepší střelec ligy Aubameyang. Dortmund, který si prodloužil domácí neporazitelnost na třicet zápasů, se posunul na třetí místo a stejně jako čtvrtý Hoffenheim za Lipskem zaostává o osm bodů.

Gebre Selassie se trefil, na body to však nestačilo

Reprezentační obránce Theo Gebre Selassie vstřelil v německé fotbalové lize druhý gól v sezoně, ale Werder Brémy prohrál v Augsburgu 2:3. Domácí bez zraněného českého záložníka Jana Morávka v utkání 19. kola rozhodli o těsné výhře až ve čtvrté minutě nastavení.

Gebre Selassie v 26. minutě po standardní situaci zblízka otevřel skóre, ale brzy vyrovnal Jonathan Schmid. Po hodině hry Brémám, které postrádaly disciplinárně potrestaného brankáře Jaroslava Drobného, vrátil vedení Max Kruse z penalty.

Domácí ale i podruhé ztrátu dotáhli. Nejprve se v 79. minutě trefil Ku Ča-čchol a těsně před koncem dokonal obrat Raúl Bobadilla. Werder v letošním roce prohrál i třetí bundesligový zápas a je patnáctý v tabulce, Augsburgu patří desáté místo.

Frankfurt doma porazil poslední Darmstadt 2:0 a posunul se na třetí pozici. Eintracht potvrdil roli favorita až v závěrečné čtvrthodině, kdy se trefili Makoto Hasebe z pokutového kopu a Ante Rebič. Darmstadt prohrál desátý z posledních jedenácti bundesligových duelů.

Augsburg - Brémy 3:2
Branky: 28. Schmid, 79. Ku Ča-čchol, 90.+4 Bobadilla - 26. Gebre Selassie, 65. Kruse z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.