SESTŘIHY: Kadeřábek dal první gól v bundeslize, Schalke ztratilo náskok

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Český obránce Pavel Kadeřábek dal svůj první gól v německé lize, na který čekal 77 zápasů, a fotbalisté Hoffenheimu i díky němu porazili v 31. kole v souboji o poháry Lipsko 5:2. Dortmund porazil ve šlágru kola doma Leverkusen 4:0 a bodově se od něj odpoutal v tabulce, na druhé Schalke ztrácí jeden bod. Bayern si poradil s Hannoverem, o vítězství 3:0 rozhodl až po přestávce zásluhou střídajících hráčů. Hamburk udržel výhrou 1:0 s Freiburgem naději na záchranu. Vladimír Darida odehrál celé utkání za Herthu Berlín, která uspěla 3:0 ve Frankfurtu. Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie nezabránili porážce Werderu Brémy 0:2 na hřišti Stuttgartu.

Kolín - Schalke 2:2

Branky: 5. Embolo, 23. Konopljanka - 26. Bittencourt, 83. Risse

Fotbalisté Schalke remizovali v 31. kole německé ligy na hřišti posledního Kolína nad Rýnem 2:2 a na druhém místě mají už jen dvoubodový náskok před Dortmundem. Kolín z posledních čtyř duelů získal dva body, na nesestupové pozice má tři kola před koncem osmibodové manko.

Schalke přitom vstoupilo do utkání dobře a už po pěti minutách vedlo po Embolově zásahu. V 23. minutě přidal druhý gól Konopljanka, brzy však zareagoval na druhé straně Bittencourt.
Vrátit dvoubrankové vedení mohl hostům vzápětí Konopljanka, ukrajinský reprezentant ale trefil tyč. Neskóroval ani lobem v závěru poločasu. Celek z Gelsenkirchenu nakonec neproměněné příležitosti musely mrzet, neboť sedm minut před koncem po přímém kopu vyrovnal Risse.

SESTŘIH: Kolín - Schalke 2:2. Hosté ztratili náskok, Kolín přesto blízko sestupu

Augsburg - Mohuč 2:0

Branky: 29. Gregoritsch, 90+2. Finnbogason

Augsburg porazil po gólech Gregoritsche a Finnbogasona 2:0 Mohuč. Oba hráči vyrovnali 12. trefou v sezoně klubový rekord Andrého Hahna z bundesligového ročníku 2013/14. Za vítězný celek nemohl nastoupit záložník Jan Morávek, který v minulém kole ve Wolfsburgu (0:0) dostal červenou kartu.

Mohuč je pouze o skóre před Freiburgem, který se nachází na barážové šestnácté pozici. Augsburg vyhrál po čtyřech utkáních a definitivně se zachránil.

SESTŘIH: Augsburg - Mohuč 2:0. Domácí si pojistili záchranu

Dortmund - Leverkusen 4:0

Branky: 55. a 79. Reus, 13. Sancho, 63. Philipp

Borussii poslal do vedení ve 13. minutě svým prvním bundesligovým gólem osmnáctiletý Sancho. Dortmund mohl jít do šaten s dvougólovým vedením, ale Reusův pokutový kop zneškodnil brankář Özcan.

Německý útočník si ale vše vynahradil dvěma góly v druhém poločase. Reus tak dosáhl své 60. bundesligové branky v dresu Borussie, čímž se dostal na osmé místo klubových střeleckých tabulek.

SESTŘIH: Dortmund - Leverkusen 4:0. Domácí i přes neproměněnou penaltu dominovali

Domácí: 13. Sancho, 55. Reus, 63. Philipp, 79. Reus

Hosté:

Domácí: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos, Toprak, Akanji – Reus (C) (86. Gómez), Weigl, M. Götze – Pulisic (71. Dahoud), Philipp (81. Toljan), Sancho.

Hosté: R. Özcan – P. Retsos, Tah (42. Jedvaj), S. Bender, Henrichs – Kohr, Aránguiz – Brandt, Volland (C), Bailey (46. Havertz) – Alario (69. Bellarabi).

Domácí: Weidenfeller, Şahin, Jarmolenko, Toljan, Dahoud, Castro, Gómez

Hosté: Lomb, Kießling, Baumgartlinger, Jedvaj, Havertz, Frey, Bellarabi

Schmidt – Günsch, Emmer

Signal Iduna Park, Dortmund

Lipsko - Hoffenheim 2:5

Branky: 59. vlastní Baumann, 88. Konaté - 14. a 59. Uth, 35. Gnabry, 45. Kadeřábek, 65. Rupp

Přímý souboj o páté místo v Lipsku rozhodl Hoffenheim v průběhu prvního poločasu. Po gólech Utha a Gnabryho zvýšil v 45. minutě Kadeřábek už na 3:0. Český reprezentační obránce si seběhl před branku na Uthův centr a pohotově poslal míč pod břevno.

Lipsko snížilo po hodině hry díky vlastnímu gólu brankáře Baumanna, to už ale hrál loňský vicemistr o deseti po vyloučení Forsberga. Záhy navíc navýšili vedení Hoffenheimu Uth a Rupp, v závěru už jen upravil na 2:5 Upamecano.

SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek

Domácí: 59. Keïta, 88. Upamecano

Hosté: 14. Uth, 35. Gnabry, 45. Kadeřábek, 60. Uth, 64. Rupp

Domácí: Gulácsi – Klostermann, Orban (C) (62. Upamecano), Konaté, Bernardo – Demme, Ilsanker (46. Keïta) – Forsberg, Bruma (46. Augustin) – Werner, Lookman.

Hosté: Baumann – Akpoguma, Vogt (C), Hübner – Kadeřábek, Amiri, Grillitsch (56. Demirbay), N. Schulz – Kramarić, Uth, Gnabry (54. Rupp).

Branky: 57. Müller, 73. Lewandowski, 89. Rudy

Trenér Bayernu Jupp Heynckes šetřil před středečním úvodním zápasem semifinále Ligy mistrů řadu opor a už jistý bundesligový mistr se prosadil až po přestávce. Zásluhu na tom měli dva střídající hráči - v 57. minutě se trefil z voleje Müller a dvoubrankové vedení zařídil v 73. minutě svým 28. ligovým gólem v sezoně Lewandowski. V závěru pojistil vítězství bavorského velkoklubu Rudy.

SESTŘIH: Hannover - Bayern 0:3. Hosté nepřipustili překvapení

Domácí:

Hosté: 57. T. Müller, 73. Lewandowski, 89. Rudy

Domácí: Tschauner (C) – Hübers, Sané, Elez – Sorg, Schwegler (81. Maier), Bakalorz (69. Fossum), Albornoz – Harnik (64. Sarenren-Bazee), Füllkrug, Bebou.

Hosté: Ulreich – Rafinha, J. Boateng, Mai, Süle – Rudy – Robben (C) (46. T. Müller), Th. Alcântara, James Rodríguez (72. Javi Martínez), Bernat – Wagner (67. Lewandowski).

Branka: 54. Holtby

Jediným střelcem záchranářského souboje mezi Hamburkem a Freiburgem byl Lewis Holtby, který obešel bránícího hráče a zakončil do horní poloviny branky. Přístavní celek stáhl ztrátu na barážovou 16. příčku Freiburgu na rozdíl pěti bodů, do konce soutěže zbývají tři kola.

SESTŘIH: Hamburk - Freiburg 1:0. Domácí drží naději na záchranu

Domácí: 54. Holtby

Hosté:

Domácí: Pollersbeck – Diekmeier, Papadopoulos, G. Jung, Sakaj – Steinmann (73. Ekdal) – Holtby, Waldschmidt (55. Wood) – Kostić, Hunt, Ito (86. Jatta).

Hosté: Schwolow – Kübler, Gulde, Söyüncü, Günter – Schuster (77. Koch), Höfler – Höler (64. Frantz), Haberer (69. Kath) – Kleindienst, Petersen.

Hosté: 58. Selke, 77. Leckie, 90+1. Esswein

Domácí: Hradecky – D. Abraham (C), Hasebe, Russ (67. Willems) – D. da Costa, Gaćinović, de Guzmán (40. Mascarell), Chandler – Haller, Barkok (60. Fabián), Jović.

Hosté: Almenning Jarstein – Pekarík, Rekik (88. Lustenberger), Torunarigha, Plattenhardt – Darida, Skjelbred (C) – Lazaro, Duda (59. Kalou), Leckie – Selke (86. Esswein).

Hosté:

Domácí: Zieler – Pavard, Baumgartl, Badstuber, Emiliano Insúa – Gentner (C), Ascacibar, Aogo, Thommy (69. Donis) – Ginczek (59. Özcan), Mario Gómez (83. Kamiński).

Hosté: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Friedl – M. Eggestein, Bargfrede, Gondorf (74. Junuzović) – Belfodil (73. Jóhannsson), M. Kruse (C), Kainz (64. Rašica).

Branky: 8. Stindl, 33. Raffael, 44. Kramer

Domácí Borussia rozhodla o svém čtvrtém jarním vítězství už do poločasu. Díky gólům Larse Stindla, Raffaela a Christopha Kramera se osmý tým tabulky Mönchengladbach přiblížil příčkám pro postup do Evropské ligy na rozdíl tří bodů.

Wolfsburg zůstal čtrnáctý se stejným bodovým ziskem jako patnáctá Mohuč a šestnáctý Freiburg.

SESTŘIH: Mönchengladbach - Wolfsburg 3:0. Hosté se topí v sestupových problémech

Domácí: 8. Stindl, 35. Raffael, 44. Kramer

Hosté:

Domácí: Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – J. Hofmann (80. Bénes), Zakaria (80. Traoré), Kramer (85. Strobl), T. Hazard – Stindl (C), Raffael.

Hosté: Casteels – Jaeckel, Knoche, Brooks (29. Tisserand) – Verhaegh (C), Arnold, Didavi, Bazoer (69. Steffen), William – Dimata (74. Origi) – Malli.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.