19. května 2018 • 22:22

Kovač se s Frankfurtem rozloučil pohárem. Porazil svůj budoucí klub Bayern

DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným
Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát

Fotbalisté Frankfurtu popáté v historii a poprvé za posledních 30 let získali Německý pohár. Ve finále v Berlíně překvapivě porazili 3:1 ligového mistra a vítěze Superpoháru Bayern Mnichov, kterému překazili možný zisk třetí trofeje v sezoně. Dvěma góly se o to zasloužil chorvatský útočník Ante Rebič.

Frankfurt byl ve finále i loni, ale to prohrál s Dortmundem a prodloužil své čekání na trofej od roku 1988. Tentokrát už svou šanci využil. K triumfu ho dovedl chorvatský trenér Niko Kovač, který po sezoně zamíří právě do Bayernu, kde vystřídá Juppa Heynckese.

V 11. minutě přišel na vlastní polovině o míč záložník Bayernu Rodríguez a Rebič potrestal jeho chybu gólem. V úvodu druhého poločasu ale Bayern vyrovnal, když Kimmichovu zpětnou přihrávku zužitkoval bodlem kanonýr Lewandowski.

Rozhodující moment přišel osm minut před koncem, kdy Frankfurt podnikl ojedinělý protiútok, po dlouhém pasu si Rebič zpracoval míč mezi dvěma obránci a prostřelil gólmana podruhé. V nastavení pak Gačinovič využil zoufalé snahy Bayernu a po brejku trefil opuštěnou branku, z níž gólman Ulreich vyběhl na rohový kop.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H