9. prosince 2018 • 21:00

Dortmund zvládl derby a dál vládne Bundeslize, Kadeřábek přihrál na gól

Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0! Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0!

Vestfálské derby ve 14. kole německé ligy ovládli fotbalisté Dortmundu, kteří vyhráli na hřišti rivala Schalke 2:1 a zůstávají neporažení. Bayern po čtyřech zápasech vyhrál domácí zápas, s Norimberkem si poradil 3:0. Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas za Hoffenheim a přihrál na vyrovnávací gól při remíze 2:2 na hřišti Wolfsburgu. Hertha Berlín porazila na svém hřišti Frankfurt 1:0, Vladimír Darida zůstal celý zápas na domácí lavičce náhradníků. Fotbalisté Mohuče remizovali s předposledním Hannoverem 1:1. Mönchengladbach vyhrál v německé lize i sedmé domácí utkání, když porazil Stuttgart 3:0, a v tabulce je druhý sedm bodů za Dortmundem.

Dortmund se dostal do vedení už v sedmé minutě, kdy Reus ve svém 150. bundesligovém utkání za Borussii našel z přímého kopu přesně hlavu Delaneyho a ten nedal Fährmannovi šanci. Dánský záložník se trefil poprvé po letním příchodu z Brém. Domácí vyrovnali po hodině hry z penalty po Reusově faulu. S přehledem ji proměnil Caligiuri.

Vypjatý závěr přinesl rozhodnutí v 74. minutě. Sancho rozjel akci v hloubi pole, narazil si se střídajícím Guerreirem a z úhlu poslal míč podél padajícího Fährmanna. Osmnáctiletý anglický talent je nejmladším hráčem Borussie, který zaznamenal šest bundesligových gólů v sezoně.

Bavorské derby mezi Bayernem a Norimberkem rozhodl dvěma góly v první půlhodině kanonýr Lewandowski. Nejprve se trefil hlavou, pak z dorážky. Trojnásobný nejlepší střelec bundesligy dal dva góly v jednom zápase už ve 42. utkání, lepší bilanci má pouze Gerd Müller (55).

Ve druhém poločase se po chybné rozehrávce brankáře Bredlowa dostal k dorážce Ribéry a vstřelil svůj první ligový gól v sezoně. Na posledních dvacet minut se dostal na hřiště i český záložník Norimberku Ondřej Petrák.

Kadeřábek asistencí zachraňoval bod

Hoffenheim vedl na hřišti Wolfsburgu od čtvrté minuty zásluhou Belfodila, domácí ale slepenými góly vývoj otočili. V 28. minutě si Bičakčič srazil centr do vlastní branky, o tři minuty později skóroval Ginczek. Přesto si Hoffenheim nakonec odvezl z Volkswagen Areny bod za remízu. V 71. minutě vrátil Kadeřábek hlavou před bránu centr z levé strany a našel osamoceného Kramariče.

Hoffenheim neprohrál v lize sedm zápasů v řadě a je sedmý. Posunula se před něj Hertha, o jejíž výhře nad Frankfurtem rozhodl ve 40. minutě po rohovém kopu hlavou Grujič. Berlínský celek se bodově na soupeře dotáhl a zůstal za ním jen o skóre.

Mohuč na domácí půdě nepotvrdila roli favorita. V zápase sice dominovala, její fotbalisté měli jasnou převahu v držení míče 70:30, ale jako první udeřili hosté. Ve 12. minutě se trefil zblízka Weydandt a dal třetí gól v devátém ligovém zápase v tomto ročníku.

O vyrovnání se postaral v závěru Brosinski ze sporné penalty. Hannover po předchozích dvou porážkách alespoň bodoval, na poslední Düsseldorf má náskok jednoho bodu.

Mönchegladbach zůstává jediným týmem v soutěži se stoprocentní bilancí na vlastním stadionu. V sedmi domácích utkáních nastřílel 21 branek a pouze třikrát inkasoval. V této statistice tak zůstávají dokonce před suverénním Dortmundem, který před vlastními diváky ztratil body jednou za remízu.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)