Bayern se nadřel proti poslednímu, výhru zařídil Lewandowski | iSport.cz

Bayern se nadřel proti poslednímu, výhru zařídil Lewandowski

Výhru Bayernu zařídil až v závěru Robert Lewandowski
TOP 5 sportovních filmů: legendy tenisu i příběh kontroverzní krasobruslařky
Likvidace Žiliny? Je to zamotané, klub může pokračovat

Fotbalisté Bayernu Mnichov udolali v 23. kole německé ligy díky dvěma gólům nejlepšího střelce soutěže Roberta Lewandowského poslední Paderborn 3:2 a zvýšili náskok v čele tabulky na čtyři body. Druhé Lipsko má k dobru sobotní zápas se Schalke.

Polský kanonýr Lewandowski proti outsiderovi spálil několik šancí, ale tři minuty před koncem svou druhou trefou v utkání odvrátil blamáž domácích. Celkem už má na kontě 25 gólů a drží si průměr více než jedné branky na zápas.

Jako první se prosadil Serge Gnabry, který se v 25. minutě dostal ve vápně Paderbornu k míči a skóroval. Těsně před přestávkou ale Dennis Srbeny sebral míč při rozehrávce brankáři Bayernu Manuelu Neuerovi a i přes snahu obránců poslal míč do opuštěné branky.

Po změně stran strhl vedení na stranu Bayernu Lewandowski, jenž z voleje zakončil přihrávku Gnabryho. O pět minut později z dorážky pohodlně vyrovnal Sven Michel, jenže poslední slovo měl po dalším přesném pasu Gnabryho Lewandowski.