Haaland překonal Pavlenku. Schick při kanonádě Lipska gól nedal

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Norský útočník Erling Haaland v dresu Dortmundu je stále při střelecké chuti. Po dvou gólech v úterní Lize mistrů přidal už devátou branku v bundeslize a přispěl v Brémách k výhře Borussie 2:0. Jiřího Pavlenku v brance domácích překonal také francouzský obránce Dan-Axel Zagadou a Werder prohrál už pátý zápas v řadě. Dnešní zápas vyzněl jasně pro hosty, kteří vyhráli čtyři z pěti duelů při celkovém skóre 15:1.

V tabulce druhé Lipsko bez problémů vyhrálo na půdě Schalke 5:0 a oplatilo tak soupeři podzimní domácí prohru, jedinou kterou utrpělo na svém hřišti. O branky se podělilo pět různých střelců. Patrik Schick tentokrát mezi nimi nebyl a v 54. minutě byl za stavu 0:1 střídán. Timo Werner dal už 21. gól v této sezóně bundesligy a v tabulce stíhá Poláka Lewandowského podobně jako Lipsko Bayern.

Fotbalisté Kolína nad Rýnem zvítězili na hřišti Herthy 5:0 a vrátili jí podzimní prohru 0:4 i s úroky. Kanonádu odstartoval dvěma góly kolumbijský útočník Jhon Córdoba. Vladimír Darida nastoupil v dresu Herthy do druhého poločasu, ale před debaklem svůj tým nezachránil.

Düsseldorf po pěti porážkách zabral a zvítězil ve Freiburgu 2:0. Borussia Mönchengladbach přišla o výhru nad Hockenheimem až v nastavení. Do té doby vedla gólem Gintera, pak ale Plea neproměnil penaltu a Brazilec Robeiro zajistil bod hostům, v jejichž týmu zůstal Pavel Kadeřábek tentokrát jen na lavičce.