Brémy s Pavlenkou neprohrály popáté v řadě, favorité vítězní i bez kanonýrů

Autor: ČTK, ros
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Werder Brémy s českými fotbalisty Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem v sestavě remizoval v 6. kole německé ligy 1:1 s Frankfurtem. Bayern Mnichov vyhrál v Kolíně nad Rýnem 2:1 a má v čele soutěže 15 bodů stejně jako Dortmund, který zvítězil 2:0 v Bielefeldu. O první příčku přišlo Lipsko, které prohrálo 0:1 na hřišti Mönchengladbachu.

Brémy se v souboji sousedů v první polovině tabulky ujaly vedení v 51. minutě po trefě Joshe Sargenta, v 65. minutě ale překonal Pavlenku z bezprostřední blízkosti André Silva. O chvíli později mohl dokonat obrat Bas Dost, tentokrát ale českého gólmana zachránila tyč.

Brémy se minulou sezonu zachránily v bundeslize až v baráži, po šesti kolech ale prožívají povedený vstup do nového ročníku. Neprohrály popáté v řadě a bez bodu zatím odešly pouze z úvodního duelu s Herthou Berlín.

O výhře Mönchengladbachu nad Lipskem rozhodl Hannes Wolf

Bayern nastoupil bez nejlepšího bundesligového střelce Roberta Lewandowského, v Kolíně se ale už v první půli ujal dvougólového vedení. Ve 13. minutě proměnil pokutový kop Thomas Müller a krátce před pauzou zvýšil technickou střelou Serge Gnabry.

Domácí po změně stran ožili a v 82. minutě snížil Dominick Drexler, to ale bylo vše. Kolín stále čeká na premiérovou výhru v sezoně.

Také Dortmund se musel obejít bez největší ofenzivní hvězdy Erlinga Haalanda, norského kanonýra ale zastoupil Mats Hummels. Zkušený stoper se prosadil dvakrát hlavou a navázal na gól z minulého ligového utkání v derby se Schalke.

Lipsko po středečním debaklu 0:5 v Lize mistrů od Manchesteru United prohrálo poprvé v sezoně i v bundeslize. Utkání v Mönchengladbachu rozhodl po hodině hry svým prvním bundesligovým gólem Hannes Wolf, jenž v Borussii od léta hostuje právě z Lipska. Vítězný tým se v tabulce posunul na čtvrté místo o dva body za svého dnešního soupeře.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.