Bundesliga | Hoffenheim před Libercem zaváhal. Doma překvapivě podlehl Unionu | iSport.cz

Hoffenheim před Libercem zaváhal. Doma překvapivě podlehl Unionu

Autor: ČTK, adl
0
Sparta - Celtic 4:1. Skvělý Dočkal, ničitel Juliš, spolehlivý Nita
ANKETA redaktorů Sportu o Maradonovi: Úkaz, z dnešních hráčů se mu vyrovná jen Messi

Fotbalisté Hoffenheimu tři dny před čtvrtečním utkáním v Evropské lize proti Liberci podlehli v domácí dohrávce 6. kola německé bundesligy 1:3 Unionu Berlín. V dresu poražených nenastoupil český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek, jenž už sice minulý týden ukončil karanténu kvůli koronaviru, ale ještě nebyl na zápas připraven.

Hoffenheimu se v Evropské lize daří a tabulku liberecké skupiny vede po dvou zápasech s plným počtem šesti bodů a skóre 6:1, na domácí scéně však tápe. Od nečekaného vítězství 4:1 nad mistrovským Bayernem na konci září získal Hoffenheim z následujících čtyř duelů jen bod za remízu v Brémách.

Jeho pondělní šance na dobrý výsledek snížil v 58. minutě Dán Robert Skov faulem v pokutovém území, který potrestal proměněnou penaltou Max Kruse. Skov navíc za zákrok dostal červenou kartu, takže Hoffenheim čekalo půlhodinové oslabení.

Taiwo Awoniyi v této šanci neuspěl, mrzet ho to ale nemuselo

Přesto se domácím podařilo v 80. minutě srovnat díky brance Munase Dabbura. To ale bylo z jejich strany vše a Joel Pohjanpalo s Cedricem Teuchertem využili přesilovku ke vstřelení dvou gólů.

Union zažívá opačný průběh sezony než Hoffenheim. Po horším vstupu už pětkrát neprohrál a v tabulce je sedmý, pět míst před svým pondělním soupeřem.