Lewandowski hattrickem předčil Haalanda, Bayern slaví. Schick rozhodl

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Útočník Patrik Schick sedmým gólem v sezoně německé fotbalové ligy rozhodl o vítězství Leverkusenu 1:0 na hřišti Mönchengladbachu. Bayer se ve 24. kole dočkal vítězství po pěti soutěžních zápasech a přesně po měsíci. Dvěma asistencemi pomohl k výhře Hoffenheimu 2:1 nad Wolfsburgem Pavel Kadeřábek, Vladimír Darida zase připravil první gól Herthy Berlín při vítězství 2:1 nad Augsburgem. Ligovým lídrem zůstal Bayern Mnichov, ačkoliv prohrával v šlágru s Dortmundem od deváté minuty 0:2 po gólech Erlinga Haalanda. I díky hattricku Roberta Lewandowského ale zvítězil 4:2.

Schick měl možnost skórovat už v první půli při dorážce střely Moussy Diabyho, úspěšný byl ale až v 76. minutě. Po dalším Diabyho průniku vyrazil brankář míč před sebe a Schick šajtlí zlomil bezbrankový stav. Borussia čeká na ligové vítězství už šest zápasů.

Kadeřábek na sebe poprvé upozornil po osmi minutách hry, kdy si na křídle přehodil míč na slabší levou nohu a centrem našel Christopha Baumgartnera, jenž střelou pod břevno poslal Hoffenheim do vedení. Patnáctým gólem v sezoně pak vyrovnal čtvrtý nejlepší střelec bundesligy Wout Weghorst, chvíli před poločasem ale přichystal odpověď opět Kadeřábek. Skákavý míč tentokrát z pravé nohy sice Ihlas Bebou na bližší tyči netrefil, zabíhající Andrej Kramarič už ale ano.

Hertha doma s Augsburgem prohrávala už od druhé minuty, ale Darida po uplynutí hodiny hry načal obrat. Hosté nechali českého záložníka naběhnout na vysoký míč za obranu a téměř z brankové čáry odcentrovat na zakončujícího Krzysztofa Piateka. V 87. minutě pár sekund po Daridovu odchodu ze hřiště rozhodl z penalty Dodi Lukebakio. Augsburg nastoupil bez Tomáše Koubka a Marka Suchého, oba zůstali nevyužitými náhradníky.

Mnichovští obhájci titulu ve šlágru kola záhy prohrávali. Po dvou minutách hry se s pomocí teče trefil Erling Haaland a o chvíli později slavil dvacetiletý Nor už čtvrtou branku do sítě Bayernu v sezoně. Vyrovnání ale ještě do přestávky zařídil nejlepší kanonýr soutěže Lewandowski. Polský reprezentant nejprve využil přihrávku Leroye Saného a druhý gól dal z penalty.

Po změně stran Bayern pokračoval v tlaku, ale rozhodl až v závěru. V 88. minutě obrana Borussie špatně odvrátila míč z pokutového území a Leon Goretzka dokonal obrat. Lewandowski pak z rychlého kontru zkompletoval hattrick a vylepšil si skvostnou statistiku o 31. gól v 23. ligovém utkání. K vyrovnání bundesligového rekordu v počtu branek za sezonu, který drží legendární útočník Bayernu Gerd Müller, zbývá dvaatřicetiletému kanonýrovi devět branek.

Druhé Lipsko hladkou výhrou 3:0 ve Freiburgu natáhlo vítěznou ligovou šňůru na šest zápasů a ztrácí na Bayern stále dva body. Tříbodový zisk zařídili Christopher Nkunku a po změně stran Alexander Sörloth a Emil Forsberg.

Hoffenheim - Wolfsburg 2:1
Branky: 8. Baumgartner, 41. Kramarič - 23. Weghorst)

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.