9. listopadu 2022 • 23:00

Bayer bez Schicka otočil derby, Hložek střídal. Král při výhře asistoval

1
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Leverkusenu ve 14. kole německé ligy otočili derby s Kolínem nad Rýnem a po výsledku 2:1 poprvé v sezoně vyhráli dva zápasy za sebou. Reprezentační útočník Adam Hložek odehrál za Bayer 59 minut, jeho spoluhráč Patrik Schick kvůli zranění opět v nominaci chyběl. Záložník Alex Král pomohl gólovou asistencí k domácímu vítězství Schalke 1:0 nad Mohučí.

Leverkusen v neděli deklasoval 5:0 Union Berlín, na hřišti rivala ale nezačal dobře a po půlhodině prohrával po Schmitzově trefě. Kouč Xabi Alonso zareagoval po pauze vystřídáním tří hráčů včetně Hložka a změny se mu brzy vyplatily. V 65. minutě vyrovnal tečovanou střelou z přímého kopu nový muž na hřišti Amiri a o šest minut později dokonal obrat Diaby.

Bayer se posunul v tabulce na 13. místo o dva body za dnešního soupeře. Kolín nevyhrál čtvrtý soutěžní duel v řadě, naposledy uspěl v Evropské konferenční lize na hřišti Slovácka.

Král i ve třetím utkání po vedením nového kouče Thomase Reise odehrál plný počet minut a pomohl poslednímu týmu bundesligy ke druhé výhře v sezoně. V desáté minutě vyslal český záložník dlouhý pas za obranu na Teroddeho, jenž si po šikovném zpracování bez problémů připsal třetí gól v ligovém ročníku. Schalke bodovalo po sedmi zápasech a je bod za předposlední Bochumí.

Poprvé od 2. října se objevil v zahajovací jedenáctce Hoffenheimu obránce Pavel Kadeřábek, neprožil ale vydařený návrat do sestavy. Jeho tým prohrával ve Frankfurtu po půlhodině o tři branky a manko už nedokázal smazat. Kadeřábek byl v poločase vystřídán, Eintracht vyhrál nakonec 4:2 a je čtvrtý.

Na druhé místo se o skóre posunul Union Berlín domácí remízou 2:2 s Augsburgem, Freiburg totiž prohrál 1:3 v Lipsku.

Výsledky 14. kola německé fotbalové ligy:

Kolín nad Rýnem - Leverkusen 1:2
Branky: 30. Schmitz - 65. Amiri, 71. Diaby.

Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 4:2
Branky: 6. Sow, 8. Kolo Muani, 29. Ebimbe, 56. Lindström - 38. Baumgartner, 46. Kabak.

Lipsko - Freiburg 3:1
Branky: 55. Simakan, 56. Nkunku, 77. Forsberg z pen. - 66. Kübler.

Schalke - Mohuč 1:0
Branka: 10. Terrode.

Union Berlín - Augsburg 2:2
Branky: 7. Becker, 22. Behrens - 9. a 39. Niederlechner.