Augsburg dal pět gólů za poločas. Řádilo i Lipsko, Dortmund uspěl

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Augsburg v německé fotbalové lize nastřílel během prvního poločasu pět branek a deklasoval domácí Darmstadt 6:0. Brankář Tomáš Koubek drtivé výhře spoluhráčů nad posledním týmem tabulky přihlížel jen z lavičky náhradníků. Stuttgart zvítězil na hřišti Wolfsburgu 3:2, pošesté v řadě neprohrál a pojistil si třetí místo. Dortmund zvítězil v Berlíně nad Unionem 2:0 a je dál čtvrtý před Lipskem, které vyhrálo 4:1 v Bochumi.

Augsburg vedl o pět branek už ve 29. minutě a připsal si třetí nejrychlejší pětigólové vedení v historii bundesligy. Rychleji to dokázaly pouze Freiburg proti Mönchengladbachu v roce 2021 a Mönchengladbach proti Braunschweigu před čtyřiceti lety; v obou případech to bylo 5:0 už ve 25. minutě. Po dvou gólech dali Tietz a Demirovič a po jednom přidali Jensen a Vargas. Augsburg se po druhém vítězství za sebou posunul na desáté místo.

Stuttgart poslal do vedení jeho nejlepší střelec Guirassy a po změně stran guinejský útočník vrátil hostům vedení z penalty. Byl to jeho jubilejní 20. gól v sezoně. Vedení pojistil Vagnoman, Wolfsburg, za který odehrál první poločas Václav Černý, už jen snížil zásluhou Nmechy.

VfB poprvé v klubové historii dosáhl na metu 50 bodů už po 24. kole a Guirassy se stal jeho prvním hráčem, jenž za stejný počet kol nastřílel alespoň devatenáct branek.

Dortmund šel před přestávkou do vedení zásluhou Adeyemiho, jenž se v základní sestavě Borussie objevil poprvé od loňského prosince. Pojišťovací branku vstřelil v závěru Maatsen. Alex Král zůstal mezi domácími náhradníky.

Svěřenci Edina Terziče udrželi jednobodový náskok před Lipskem, které si v Bochumi pomohlo třemi góly v rozmezí čtyř minut. V 65. minutě se na hřiště dostal nejlepší střelec týmu Openda a hned o tři minuty později zlomil nerozhodný stav 1:1. Belgický útočník dal 17. gól v sezoně a v tabulce střelců ztrácí tři branky na Guirassyho a deset na Kanea z Bayernu. Na Opendu pak v rychlém sledu navázali vlastním gólem Ordets a Poulsen.

Mönchengladbach, jemuž stále chybí zraněný Tomáš Čvančara, remizoval na hřišti předposlední Mohuče 1:1.