Pavelka puč v Turecku prospal. Je to extrém, říká a zvažuje i odchod | iSport.cz
Hynek Preisler
31. července 2016 • 12:25

Pavelka puč v Turecku prospal. Je to extrém, říká a zvažuje i odchod

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový reprezentant David Pavelka přestoupil z Liberce do Turecka teprve letos v lednu, ale již tam stačil prožít neúspěšný pokus o vojenský převrat. Pětadvacetiletý hráč Kasimpasy přiznává, že pokud by situace v zemi půlměsíce začala být neúnosná, raději bude hrát jinde.„Šel jsem do Turecka s rizikem, v té době tam bylo hodně teroristických útoků a bezpečnost byla trošku narušená, jenže to člověk neovlivní asi nikde. Ovšem když země bojuje sama se sebou, tak je to již extrém. S tím jsme vůbec nepočítali a je otázkou, jak se to bude vyvíjet dál. Samozřejmě pokud by situace byla neúnosná, tak bychom to tam zabalili, protože hlavně kvůli rodině nechci riskovat,“ přiznal David Pavelka .

Ten si nenechal ujít zápas svých bývalých spoluhráčů z Liberce ve 3. předkole Evropské ligy na hřišti Admiry Mödling. Využil příležitosti a výhru Slovanu 2:1 sledoval přímo na stadionu, neboť s Kasimpasou byl shodou okolností nedaleko na herním soustředění.

„Situaci v Turecku teď pozorně sledujeme. Snažíme se získat co nejvíce informací od tureckých hráčů, abychom věděli, jestli jdeme do velkého rizika. Cizinců je nás tam dost a budeme tam mít i rodiny. Ale situace se zklidnila, tak snad to bude v pohodě,“ doufal. Desetinásobný český reprezentant nezdařilý puč prožil nedaleko Ankary. Ale prospal ho.

Lets go Slovan 🔵⚪️

Fotka zveřejněná uživatelem David Pavelka (@davapavelka),Čec 28, 2016 v 12:02 PDT

„Byli jsme totiž na kondičním soustředění a já spal. Takže ani nevím, jestli něco bylo slyšet. U Ankary to samozřejmě bylo celkem živý, ale spíš ve městě, my byli v lesích. Příjemné to určitě nebylo, prožívali to samozřejmě hlavně Turci,“ popsal.

„Po teroristickém útoku letiště fungovalo asi po čtyřech hodinách, teď to bylo stejně rychlé. Druhý den se už jelo celkem normálně. Teď již člověk ani nepozná, že se tam něco dělo, akorát u vojenských areálů jsou ještě nějaké pozůstatky,“ uzavřel Pavelka.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud