9. února 2018 • 22:43

Divoký debut Mareše v Polsku: dva góly, vyrovnání v nastavení a prohra

Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem

Český fotbalista Jakub Mareš ozdobil debut v dresu Zaglebie Lubin dvěma góly, přesto v 22. kole polské ligy neodvrátil domácí porážku 2:3 s vedoucí Legií Varšava. Hosté rozhodli zápas brankou z penalty v osmé minutě nastaveného času.

Jednatřicetiletý útočník Mareš, který do Polska zamířil v minulém týdnu z bratislavského Slovanu, vyrovnal v první minutě druhého poločasu na 1:1. Prosadil se po centru z levé strany, v malém vápně byl důraznější než soupeřův obránce i gólman.

Dvě branky hostů vstřelil Niezgoda, Mareš ale v nastavení z penalty znovu vyrovnal. Vicemistr světa do 20 let z roku 2007 si do Zaglebie přinesl formu ze Slovanu, kde dal na podzim 12 gólů a byl druhým nejlepším střelcem slovenské ligy.

Pokutový kop pak ale ještě zahrávala také Legia a v 98. minutě ho proměnil Radovič. Za vítězný celek nastoupil i český obránce Adam Hloušek. Lubin, který v předchozích čtyřech kolech neprohrál, je v tabulce šestý.

Polská fotbalová liga - 22. kolo:

Plock - Zabrze 4:2, Zaglebie Lubin - Legia Varšava 2:3 (oba góly domácích Mareš).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.