96. minuta a famózní Rooney! Změnil osud zápasu a pobláznil MLS | iSport.cz
13. srpna 2018 • 15:35

96. minuta a famózní Rooney! Změnil osud zápasu a pobláznil MLS

Autor: apr
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvaatřicetiletý fotbalista Wayne Rooney se blýskl v americké MLS. Bývalý anglický reprezentant ukázal, že ještě rozhodně nepatří do starého železa. V nastaveném čase zápasu svého DC United proti Orlandu během pár sekund změnil ráz zápasu. Rychlým sprintem a přesným obranným zákrokem nejprve zabránil soupeři v tom, aby postupoval na prázdnou branku, aby vzápětí poslal na milimetr přesný dalekonosný pas na svého spoluhráče, který hlavou nasměroval míč do sítě a rozhodl o výhře týmu z Washingtonu 3:2.



V 96. minutě utkání MLS mezi DC United a Orlandem City rozehrávali za stavu 2:2 hráči Washingtonu rohový kop, na který se do vápna soupeře přesunul i brankář David Ousted. Obrana však centr odvrátila a hostující Will Johnson vyrazil do brejku. Už to vypadalo, že poběží sám na prázdnou branku, ale to by nesměl být na hřišti Wayne Rooney.

Zkušený Angličan se za soupeřem rozeběhl a po dlouhém sprintu pomocí skluzu dokázal orlandského fotbalistu čistě zastavit. To ale nebylo vše! Rooney si posunul vybojovaný míč na polovinu soupeře a vyslal do vápna centr, který našel přesně hlavu Luciana Acosty, a ten hlavou završil svůj hattrick a rozhodl o výhře DC United 3:2.

„Je to bláznivé. Byli jsme kousek od toho, abychom prohráli, ale o pět sekund později jsme slavili vítězný gól," řekl Rooney. „To jsou ty výhry, kvůli kterým hrajeme fotbal. Samozřejmě si uvědomujeme, že proti deseti bychom měli uhrát lepší výsledek,“ narážel útočník washingtonského klubu na fakt, že Orlando hrálo od 55. minuty v oslabení po vyloučení Higuity.

Rooney byl na podobný scénář připravený. „Abych řekl pravdu, ještě před rohem jsem tušil, že se něco podobného může stát,“ prozradil historicky nejlepší reprezentační střelec Albionu.

„Obvykle chodím na hlavičku do vápna, ale tentokrát jsem zůstal mimo něj, protože jsem se snažil předvídat. Už jsem ve své kariéře něco podobného viděl. Proto jsem běžel co nejrychleji, snažil se soupeře doběhnout a doufal, že udělá chybný dotek s míčem. A udělal," dodal.

DC United, kteří jsou s 21 body na posledním místě Východní konference, po zápase na svém twitterovém účtu napsali, že jejich hvězda přepnula do „zvířecího módu.“ „Myslí to Rooney vážně? Neuvěřitelné!“ obdivoval počin kapitána DC United oficiální twitterový účet MLS, nejvyšší fotbalové soutěže v USA. 

 

 
Články odjinud


Články odjinud