Šéf Leicesteru vlastnil další klub. Jak na něj vzpomínají v Belgii? | iSport.cz
31. října 2018 • 04:30

Šéf Leicesteru vlastnil další klub. Jak na něj vzpomínají v Belgii?

Autor: pav
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Anglický Leicester se zahalil do smuteční černé, když vyšlo najevo, že v helikoptéře, která havarovala jen několik metrů od fotbalového stadionu, zahynul majitel tamního klubu. Oblíbený thajský podnikatel Vičaj Srivadtanaprapcha ale neinvestoval své peníze jen do týmu, který v roce 2016 slavně vyhrál Premier League, patřilo mu i družstvo ve druhé belgické lize. Jak na něj vzpomínají tam?Když Srivadtanaprapcha kupoval Leicester, bylo to druholigové mužstvo. On jej svými investicemi pomohl nejen vytáhnout do nejvyšší soutěže, ale také až k titulu a účasti v Lize mistrů. Podobně smělé plány měl zřejmě s OH Leuven, belgickým druholigovým klubem, který koupil v květnu minulého roku.

Stotisícové město na východ od Bruselu teď za thajského podnikatele, který zahynul při pádu helikoptéry, pláče spolu s Leicesterem. Své vyjádření ke smrti oblíbeného šéfa poskytnul Nigel Pearson, který vede Leuven a předtím několikrát trénoval právě anglické „lišky.“

„Sobotní tragické, šokující události, ovlivnily fotbalový svět ve velkém měřítku,“ napsal 55letý kouč v otevřeném dopise. „Vičaj měl nezměrný dopad na anglický fotbal. Dal lidem víru, že sportovní zázraky se mohou stát skutečností. Měl jsem tu čest trénovat oba kluby, které patří pod King Power, a zde v Leuvenu mám za úkol vybudovat klub, který může napodobit úspěch této společnosti v Anglii. Nejvíce ze všeho lituji, že Vičaj už neuvidí, jak jeho vize nabírá na reálných obrysech,“ popsal emotivně.

„Je důležité vzpomenout, že vždy investoval do klubů s potenciálem, staral se o celky s duší a kulturou založenou na dobrých hodnotách, nešel po rychlém úspěchu. Neinvestoval jen do chodu klubu, ale i do lidí v něm a komunit kolem něj,“ objasnil Pearson Vičajův přístup k financování fotbalu.

Anglický kouč popsal i lidský přístup thajského podnikatele. „Jako trenér jsem si nemohl přát lepšího šéfa. V dobrém i zlém mi poskytl neotřesitelnou podporu, dokázal motivovat a v těžkých dobách i utěšit. Bude mi chybět jeho moudrost, ale i jeho rozpustilý smysl pro humor,“ dodal k osobnosti, kterou oplakává fotbalový svět.

Srivadtanaprapcha koupil Leuven za blíže nespecifikovanou částku v květnu 2017, tedy sedm let poté, co jeho firma King Power převzala Leicester. Jeho práce v klubu téměř hned přinesla ovoce, Leuven se z týmu, který málem spadl do třetí ligy, stal celkem bojujícím o postup do nejvyšší soutěže. Nakonec v tabulce skončil druhý. Do nového ročníku ale belgický celek, za který hrají i tři hráči hostující z Leicesteru, Bartosz Kapustka, Kamal Sowah a Eliott Moore, nevstoupil dobře a v osmičlenné soutěži je sedmý.

Kdo byl majitel klubu v Leicesteru? 388. nejbohatší muž na světě stvořil pohádku

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud