Del Piero má klub v Americe! Do názvu dal desítku, dresy jako Juventus | iSport.cz
25. února 2019 • 14:59

Del Piero má klub v Americe! Do názvu dal desítku, dresy jako Juventus

Autor: roc
TOP VIDEA
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalým fotbalistům se zachtělo za oceán. Po Angličanovi Davidu Beckhamovi, který vytvořil nový tým Inter Miami, si pořídil mančaft také Alessandro Del Piero. Legendární italský útočník zainvestoval do malého celku z Los Angeles. Má jej sice už od loňského roku, s přiznáním však přišel až nyní.Maličký klub s velkými ambicemi. To je fotbalové mužstvo LA10, které bude od nové sezony působit v americké United Premier Soccer League, nejvyšší amatérské soutěži v USA. A bude v ní mít značnou podporu místních fanoušků. Jak totiž vyšlo najevo, dosud nepříliš známý celek z Los Angeles má hvězdného majitele. Vede jej Alessandro Del Piero.

Legendární italský útočník, jenž má na kontě mimo jiné titul z milionářské Champions League či světového šampionátu v Německu, si skromný celek pořídil už během loňského léta. O své aktivitě ale informoval až nyní, když vydal prohlášení prostřednictvím svého oficiálního webu.

Učinil tak na základě skvělých výsledků, které jeho mužstvo dosáhlo v minulém ročníku. „Vždy jsem si chránil soukromí, které preferuji, ale po nějaké době anonymity jsem se rozhodl oznámit tuto skutečnost a dát do týmu peníze za to, co dosáhl,“ stojí na stránkách bývalého snajpra.

Americký celek, kterému dal Del Piero do názvu desítku, jíž nosil během aktivní kariéry, dokázal během první sezony pod jeho velením vyhrát svoji divizi a postoupit o stupínek výš. „Klub jsem koupil společně s firmou EDGA Americans Sports, v níž jsem jednatelem, a mým obchodním partnerem Jaffreym Whalenem,“ napsal a poděkoval všem svým „podřízeným“.

Co se týče prezentace Italova klubu, číslovka v názvu není tím jediným, co fotbalové příznivce po celém světě zaujalo. Za zmínku stojí také domácí dresy, které nesou černobílou barvu a připomínají domácí sadu Juventusu Turín. Podobně je na tom klubové logo, jež se podobá předchozímu znaku „Staré dámy“. Právě v ní strávil Del Piero prakticky celou kariéru.

Nyní už se 44letá legenda těší na premiérovou sezonu v UPSL. Věří, že v ní dosáhne dalšího cenného úspěchu.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud