Škoda táhl Rizespor k důležité výhře. V boji o záchranu dal dva góly

Autor: apr, ČTK
1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Šest minut stačilo fotbalistům Rizesporu, aby rozhodli důležitý souboj o záchranu v nejvyšší turecké soutěži proti Yeni Malatyasporu (3:0). Třemi slepenými góly vykročili za třemi body, dvakrát skóroval český útočník Milan Škoda. Ten během prvního půl roku v Rize vsítil už devět branek.

Stejný počet bodů (32) a tedy i stejné problémy spojené s bojem o záchranu. Tak vstupovaly do vzájemného utkání předposledního 33. kola turecké fotbalové ligy Rizespor a Yeni Malatyaspor.

Důležitý souboj vyšel lépe domácím, kteří i díky velkému přispění Milana Škody zvítězili 3:0. O své výhře rozhodl celek z města Rize mezi 29. a 35. minutou, kdy soupeři nasázel tři góly.

Skóre otevřel právě český útočník, když se položil do centru spoluhráče Mykoly Morozjuka a hlavou nasměroval míč do sítě. Dvě minuty nato prošla za záda brankáře Fabiena Farnolleho sražená střela Fernanda Boldrina a chvíli poté se znovu radoval Škoda, když nekompromisně střelou pod břevno proměnil pokutový kop.

Rizespor se díky vítězství výrazně přiblížil záchraně v nejvyšší soutěži. K té mu stačí uhrát v posledním kole na hřišti Fenerbahce bod. V případě prohry musí Škoda a spol. spoléhat na ztráty soupeřů.

Milan Škoda se raduje ze vstřelené branky proti týmu Yeni Malatyaspor.

Pálil i Novák, Basaksehir má titul

Trefil se i reprezentační obránce Filip Novák, jehož Trabzonspor podlehl v přestřelce 3:4 Konyasporu. Z mistrovského titulu se poprvé v krátké klubové historii radují fotbalisté Basaksehiru. Po vítězství 1:0 nad Kayserisporem mají v čele nedostižný náskok sedmi bodů.

Novák si v 61. minutě zaběhl na centr na zadní tyč a pohodlně zvýšil na 3:1. Konyaspor ale skóroval třikrát v závěrečné desetiminutovce a odvezl si ze hřiště favorita nejen všechny tři body, ale i jistotu záchrany.

Trabzonspor bude muset k jistotě udržení druhé pozice v posledním kole alespoň remizovat s Kayserisporem. Na třetí Sivasspor má totiž při vyrovnané vzájemné bilanci a výrazně lepším skóre náskok jen dvou bodů.

Z titulu se v roce třicátého výročí od založení klubu raduje Basaksehir. Výhru nad Kayserisporem zařídil Mahmut Tekdemir. Svěřencům trenéra Okana Buruka mohl dát klid nejlepší střelec týmu Edin Višča, penaltu ale neproměnil.

Basaksehir byl doposud nejlépe dvakrát druhý v sezonách 2016/17 a 2018/19. Dvanácti góly se na ligovém triumfu podílel nejen Višča, ale i Senegalec Demba Ba.

Turecká fotbalová liga - 33. kolo:

Alanyaspor - Denizlispor 1:0, Ankaragücü - Antalyaspor 0:1, Basaksehir - Kayserispor 1:0, Besiktas - Fenerbahce 2:0, Rizespor - Malatyaspor 3:0 (dva góly Škoda), Sivasspor - Genclerbirligi 2:0, Trabzonspor - Konyaspor 3:4 (za domácí gól Novák).

1. Basaksehir 33 20 9 4 63:31 69
2. Trabzonspor 33 17 11 5 74:41 62
3. Sivasspor 33 17 9 7 54:35 60
4. Besiktas 33 18 5 10 56:40 59
5. Galatasaray 33 15 10 8 53:35 55
6. Alanyaspor 33 15 9 9 58:35 54
7. Fenerbahce 33 14 8 11 55:45 50
8. Antalyaspor 33 11 11 11 39:50 44