31. března 2022 • 04:30

Ba Loua se trápí. Je tu konkurence jako ve Spartě, říká český kouč Lechu

Autor: fej
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
VŠECHNA VIDEA ZDE

V české lize zaujal. Technika, rychlost, drzost, bezstarostnost - a také body. Adriel Ba Loua si v Karviné vykopal přestup do Plzně a poté posun do Poznaně, tradiční marky polského fotbalu. „Byl to jeden z největších transferů dovnitř klubu za poslední léta,“ upozorňuje kondiční trenér Lechu Antonín Čepek. Ano, Poláci zaplatili za křídlo z Pobřeží slonoviny 1,2 milionu eur, tedy více než 31 milionů korun.Pro Viktorii šlo o vzpruhu. Zaprvé na tom už minulé léto nebyla finančně nijak zázračně, nepostoupila totiž do základní skupiny Konferenční ligy, v play off vypadla s CSKA Sofia. Odveta byla posledním duelem, v němž Ba Loua za Západočechy naskočil. Zadruhé rozhodně nepatřil mezi absolutní tahouny mančaftu. Trenér Michal Bílek žehral na jeho neochotu k defenzivním povinnostem.

Lech po něm však sáhnul především kvůli produktivitě. V minulé sezoně zapsal za Plzeň sedm gólů i asistencí, rok předtím zvládl v podprůměrné Karviné deset přihrávek.

Jenže v Polsku je to jinak. V lize zatím naskočil osmnáctkrát, pouze jednou strávil na hřišti celou porci minut, trefil se jednou, třikrát asistoval. „Vstoupil do toho dobře. Ale tu bilanci nemá ne ofenzivního hráče nejlepší,“ podotýká Čepek.

Proto nemá Ba Loua především po zimní pauze (v ní ho navíc zbrzdilo zranění) místo v základní jedenáctce. „Je tady velká konkurence. Na křídelní posty máme pět až šest hráčů,“ upozorňuje Čepek.

„V Lechu je to jako ve Spartě nebo jiných velkých klubech. Jdeš na hřiště a čeká se od tebe, že tomu nějak pomůžeš. Musíš zahrát. Když ne, tak se může stát, že na svou šanci znovu čekáš. Když tě vyřadí zranění nebo pokles formy, neproduktivita, tak holt naskočí jiní. Musíš přesvědčit trenéra, že se rozhodl správně,“ objasňuje.

Ba Louovi se to zatím příliš nedaří.

Vstoupit do diskuse
3

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud