15. listopadu 2023 • 04:40

Slunce a první gól. Hašek si zvyká v Řecku: Sparta? To není důležité

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
36
TOP VIDEA
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
LFA by za práva mohla dostat až 500 milionů. Jaká je termínová listina příští sezony?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Číslo 21 žije. Martin Hašek mladší má po odchodu ze Sparty už čtvrté zahraniční angažmá, ve druhé řecké lize se poprvé střelecky prosadil a v rozhovoru pro místní média působí po těžkostech posledních let opravdu spokojeně. „Je tu snad deset tisíc restaurací,“ chválí si prostředí v Soluni. Spartu po letech od dramatického rozchodu vnímá hlavně jako poučení. Vysvětlil také konce angažmá v Polsku a Turecku.Makedonikos. Jméno nového klubu Martina Haška mladšího na první pohled může napovídat jinou zemi, nachází se ale na západě řecké Soluně. Někdejší mládežnický reprezentant se usazuje v základní sestavě a v minulém kole druhé řecké ligy v „derby“ proti béčku PAOKu skóroval při výhře 3:2. První soutěžní gól po víc než roce. Že by se kariéra konečně odrazila ode dna?

„Měl jsem i jiné nabídky, ale žádná nebyla to, co jsem hledal,“ řekl Martin Hašek Petrosi Charizaklisovi z řeckého serveru Metrosport. „Zato lidé z Makedonikosu ukázali, jak mě chtějí. A dalším důležitým faktorem bylo město. Chtěl jsem někam, kde mi bude dobře i mimo hřiště, kde lidé budou mluvit anglicky a kde si budu moct zajít do restaurace. A tady jich máte snad deset tisíc,“ usmíval se.

Narážel možná i na své předposlední angažmá. V tureckém Erzurumu, vysokohorském městě daleko na východě asijské části Turecka, prožil těžký rok a půl. Klub během jeho působení nesplnil postupový cíl a začaly ho trápit i finance. Na konci Haškova angažmá psala místní média i o psychických problémech jinak usměvavého fotbalisty.

„Sestoupili z první ligy a chtěli se hned vrátit, ale nedostali jsme se do play off. Druhá sezona byla velmi těžká kvůli zákazu přestupů. A není to dobré místo k žití pro člověka ze střední Evropy. Žijí tam konzervativní muslimové, nemluví anglicky. Jsou to dobří lidé, necítil jsem se tam nebezpečně, ale mají odlišnou kulturu,“ popisoval složitou zkušenost.

Jak se vůbec šikovný záložník, který na sebe v Bohemians upozornil tak, že na něj Sparta uplatnila klauzuli o zpětném odkupu, ocitl ve druhé řecké lize? I na jihovýchodním cípu Evropy věděli o konci na Letné doprovázeném nabídkami z Maďarska a Izraele, jednostrannou výpovědí a prohranou arbitráží.

„Upřímně si myslím, že to není tak důležité. Neshodli jsme se a skončilo to tak, jak to skončilo... Ve světě je plno neshod a když o tom budu znova mluvit, nic se nezmění,“ reagoval těsně před otázkou, jestli svého postupu lituje. „Je zbytečné takhle přemýšlet, přináší to jen těžkosti. Myslím na to, co bude zítra, a ne na to, co by se stalo, kdybych neodešel,“ zamyslel se.

Vstoupit do diskuse
36

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud