7. září 2009 • 22:22

Od fanoušků slyším opičí zvuky, zuří Cissé

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Francouzský fotbalový reprezentant Djibril Cissé se stal v Řecku terčem rasistických projevů ze strany fanoušků.Hráč Panathinaikosu Atény si vyslechl rasově motivované urážky při nedělním přípravném utkání na hřišti druholigového Olympiakosu Volos a zvažuje, že případ předá k prošetření organizaci UEFA.

"Nepřišel jsem do Řecka, abych se tu vystavoval rasistickým útokům a při každém kontaktu s míčem poslouchal od fanoušků opičí zvuky," zlobil se před řeckými novináři osmadvacetiletý Cissé, který do aténského velkoklubu přišel v létě z Olympique Marseille.

"Je to poprvé v mojí kariéře, co se se mnou takhle jedná. Nesmí to zůstat nepotrestáno," dodal.Sám během nedělního utkání přilil olej do ohně, když jako autor gólu běžel k divákům a vyzval je, aby se svými projevy přestali.

Z hlediště ale k němu přilétli lahve a Cissé jednu z nich hodil zpátky. Za to ho zkritizoval trenér Henk Ten Cate. "Profesionál se tak nechová, i když je provokován," řekl nizozemský kouč. Připojil se ale k Cissého stížnosti, že na chování fanoušků nezareagoval rozhodčí.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga

Články odjinud


Články odjinud