Skandál na Slovensku! Mistrovská Trnava je obviněna z uplácení | iSport.cz
4. června 2018 • 15:35

Skandál na Slovensku! Mistrovská Trnava je obviněna z uplácení

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever
Sparta - Karlovy Vary: Jurčina zlomil hokejku, jeho střela se odrazila do branky, 1:1 Sparta - Karlovy Vary: Jurčina zlomil hokejku, jeho střela se odrazila do branky, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenské fotbalové lize hrozí rozsáhlý korupční skandál. Podle serveru topky.sk policie odhalila, že nejmenovaný muž uplácel soupeře v zápasech Spartaku Trnava, a dosud získané informace z vyšetřování naznačují, že klub si korupcí mohl pomoci k mistrovskému titulu.Podezřením z korupce v nejvyšší slovenské lize se policie začala zabývat na konci loňského roku. Na základě dosavadního vyšetřování pak podal státní zástupce návrh na zahájení trestního stíhání. Ústřední postavou je nejmenovaný muž, který měl uplácení obstarávat.

Podle policie měl před utkáním Ružomberok - Trnava v nadstavbové části jeden z hráčů Ružomberku od muže slíbeno 5000 eur (128 tisíc korun) za to, že zařídí, aby domácí nevyhráli. Hráč však pokus o korupci oznámil vedení klubu a poté případ převzaly slovenský svaz a policie. Údajně však nešlo o jediného fotbalistu osloveného s cílem ovlivnit výsledek.

Utkání skončilo bezbrankovou remízou a Trnava o dvě kola později po výhře 2:0 nad Dunajskou Stredou slavila první titul v samostatné slovenské lize. Spartak tehdy už v páté minutě otevřel skóre zápasu z penalty a do 12. minuty padly tři červené karty - jedna pro Trnavu a dvě na straně Dunajské Stredy.

Pokud by se podezření z korupce potvrdilo, hrozilo by Trnavě nejen odebrání mistrovského titulu, ale také vyloučení ze slovenské ligy i z evropských pohárů.

"Spojování s korupcí a uvedeným případem tvrdě odmítáme a odsuzujeme. Spartak získal titul absolutně čestně a korektně. Bez jakýchkoli vedlejších vlivů, které uvádí portál topky.sk," stojí v prohlášení.

"Nikdo z klubu ani jeho blízkého okolí neměl nikdy nic společného s jakoukoli formou ovlivňování výsledků a zápasů. Není nám známo, že by takový možný případ policie, respektive národní kriminální agentura vyšetřovala, a ani nás to nezajímá," přidal klub.

 
Články odjinud


Články odjinud