Tohle je nový Ibrahimovic! Závod o sedmnáctiletého Švéda vede Real | iSport.cz
9. prosince 2016 • 21:27

Tohle je nový Ibrahimovic! Závod o sedmnáctiletého Švéda vede Real

Autor: pod
TOP VIDEA
Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1 Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1
INSIDER: Plíškové vadí rozvleklé grandslamy. A mohla Kvitová překvapit světovou jedničku? INSIDER: Plíškové vadí rozvleklé grandslamy. A mohla Kvitová překvapit světovou jedničku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jezdí se na něj dívat skauti z celého světa, pozorně ho sledují bohaté evropské velkokluby. Talentovaný Alexander Isak je horkým zbožím. Aby ne, sedmnáctiletý Švéd je přirovnáván ke svému vzoru - Zlatanu Ibrahimovičovi. Podle španělského deníku Marca je nyní Isakově příchodu nejblíže Real Madrid, který už dokonce údajně poslal první nabídku.Alexander Isak se narodil ve stejném městě jako jiný švédský fotbalista Henok Goitom. A ten má pro svého nástupce jen slova chvály. „Je před ním obrovská budoucnost, pokud to vezme za správný konec. Jeho cit pro hru je neuvěřitelný,“ tvrdí.

To Isakův spoluhráč z AIK Stockholm a bývalý hráč Schalke 04 Chinedu Obasi jde ještě dál. „Mám obří potenciál. Nechci přehánět, ale opravdu může být novým Zlatanem Ibrahimovičem,“ chválí zkušený borec mladíka.

Že Obasi možná skutečně nepřehání, dokazují čísla. Sedmnáctiletý talent dal v této sezoně ve 24 zápasech 10 gólů. Ale upoutá také skvělým vedením míče a přehledem. A stejně jako jeho velký vzor z Manchesteru United dokáže být v koncovce nemilosrdný.

VIDEO | Takhle hraje Alexander Isak

Kdo by nechtěl mít ve svém týmu Ibrahimovičova nástupce? Proto Isaka sledují Manchester City, Chelsea, Bayern Mnichov, PSG, Juventus či West Ham. A samozřejmě Real Madrid.

Podle švédského deníku Expressen už „bílý balet“ poslal na mladého Švéda první nabídku v hodnotě 10,7 milionů eur (289 milionů korun), tu ale AIK odmítl. Moc dobře ví, že nemá kam spěchat. Zájemců je opravdu dost.

Real Madrid ale už dříve dokázal, že pokud něco chce, většinou toho dosáhne. Tak jako když přetáhl všem svým konkurentům norského mladíka Martina Ödegaarda. Doplní ho v bílém dresu jeho švédský kolega?

Fotbalové přestupy ONLINE sledujte ZDE>>>

 
21. kolo
Články odjinud


Články odjinud