27. srpna 2018 • 00:15

Vaclík vychytal nulu, Barcelona i Atlético slaví těsné výhry. Uspěl i Real

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Atlética Madrid doma zdolali nováčka a městského rivala Vallecano 1:0 a ve druhém kole španělské ligy si připsali premiérové vítězství. Zápas rozhodl francouzský útočník Antoine Griezmann. I Barcelona porazila nováčka v soutěži pouze 1:0. Jedinou branku proti Valladolidu vstřelil Dembélé. Real vyhrál v Gironě i díky dvěma penaltám 4:1. Tomáš Vaclík udržel čisté konto při remíze Sevilly s Villarealem.

V loňské sezoně dokázala Girona na domácím hřišti "Bílý balet" porazit a do utkání vstoupila dobře i tentokrát, v 16. minutě uklidil míč chladnokrevně pod břevno Borja García. V 38. minutě ale Muniesa fauloval ve vápně Asensia a nařízenou penaltu proměnil dloubáčkem doprostřed branky kapitán Realu Ramos.

Krátce po změně stran zastavil Pons Asensia v pokutovém území znovu pouze za cenu faulu a z následné penalty poslal brankáře Bona na druhou stranu Benzema. Na rozdíl dvou branek zvýšil po rychlém brejku Bale, který vstřelil gól v šestém utkání La Ligy v řadě, což je jeho nejdelší série. Zároveň dal svůj 150. gól v kariéře. Deset minut před koncem přidal ještě jeden zásah Benzema.

Trenér Sevilly Pablo Machín udělal v základní sestavě svého týmu osm změn oproti pohárovému utkání v Olomouci. V zahajovací jedenáctce zůstali pouze Vaclík, záložník Banega a střelec vítězné branky Sarabia.

Vaclík řešil nejvážnější situaci v 68. minutě, když se před ním sám ocitl bývalý kanonýr Sevilly Bacca. Český brankář jeho tvrdou střelu zblízka i díky včasnému vyběhnutí vyrazil na roh. Na druhé straně mohl rozhodnout v 90. minutě střídající Ben Yedder, ale trefil pouze tyč.

Diváci na stadionu Wanda Metropolitano viděli jediný gól Atlétika v 63. minutě. Savič po rohu přiťukl hlavou míč na Griezmanna a ten v dobré pozici nezaváhal.

Mistr světa z Ruska si připsal první soutěžní zásah v nové sezoně. Atlético v závěru podržel brankář Oblak, Vallecano tak po úvodní prohře 1:4 se Sevillou podruhé nebodovalo.