Vaclík vychytal nulu, Barcelona i Atlético slaví těsné výhry. Uspěl i Real | iSport.cz
27. srpna 2018 • 00:15

Vaclík vychytal nulu, Barcelona i Atlético slaví těsné výhry. Uspěl i Real

TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou

Fotbalisté Atlética Madrid doma zdolali nováčka a městského rivala Vallecano 1:0 a ve druhém kole španělské ligy si připsali premiérové vítězství. Zápas rozhodl francouzský útočník Antoine Griezmann. I Barcelona porazila nováčka v soutěži pouze 1:0. Jedinou branku proti Valladolidu vstřelil Dembélé. Real vyhrál v Gironě i díky dvěma penaltám 4:1. Tomáš Vaclík udržel čisté konto při remíze Sevilly s Villarealem.

V loňské sezoně dokázala Girona na domácím hřišti "Bílý balet" porazit a do utkání vstoupila dobře i tentokrát, v 16. minutě uklidil míč chladnokrevně pod břevno Borja García. V 38. minutě ale Muniesa fauloval ve vápně Asensia a nařízenou penaltu proměnil dloubáčkem doprostřed branky kapitán Realu Ramos.

Krátce po změně stran zastavil Pons Asensia v pokutovém území znovu pouze za cenu faulu a z následné penalty poslal brankáře Bona na druhou stranu Benzema. Na rozdíl dvou branek zvýšil po rychlém brejku Bale, který vstřelil gól v šestém utkání La Ligy v řadě, což je jeho nejdelší série. Zároveň dal svůj 150. gól v kariéře. Deset minut před koncem přidal ještě jeden zásah Benzema.

Trenér Sevilly Pablo Machín udělal v základní sestavě svého týmu osm změn oproti pohárovému utkání v Olomouci. V zahajovací jedenáctce zůstali pouze Vaclík, záložník Banega a střelec vítězné branky Sarabia.

Vaclík řešil nejvážnější situaci v 68. minutě, když se před ním sám ocitl bývalý kanonýr Sevilly Bacca. Český brankář jeho tvrdou střelu zblízka i díky včasnému vyběhnutí vyrazil na roh. Na druhé straně mohl rozhodnout v 90. minutě střídající Ben Yedder, ale trefil pouze tyč.

Diváci na stadionu Wanda Metropolitano viděli jediný gól Atlétika v 63. minutě. Savič po rohu přiťukl hlavou míč na Griezmanna a ten v dobré pozici nezaváhal.

Mistr světa z Ruska si připsal první soutěžní zásah v nové sezoně. Atlético v závěru podržel brankář Oblak, Vallecano tak po úvodní prohře 1:4 se Sevillou podruhé nebodovalo.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2