2. září 2018 • 22:58

Vaclík nezabránil prohře v derby. Barcelona zničila nováčka osmi góly

ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka

Fotbalisté Barcelony ve 3. kole španělské ligy doma deklasovali nováčka Huescu 8:2 a spolu s Realem Madrid jsou jedinými dvěma stoprocentně úspěšnými týmy. Lionel Messi se na výhře podílel dvěma góly a dvěma asistencemi. Dvakrát se trefil i Luis Suárez.

Barcelona přitom s nováčkem brzy prohrávala, ale po individuální akci rychle odpověděl Messi a záhy si po Albově centru dali hosté vlastní branku. Alba připravil gól i pro Suáreze. V poločase hosté prohrávali jen 2:3, ale pak Katalánci nedali nováčkovi šanci.

Po Suárezově asistenci zvýšil Dembélé, Messi nahrál na branku Rakitičovi, poté sám přidal další trefu a asistoval i Albova gólu. V závěru mohl Messi završit hattrick z penalty, ale její zahrávání přenechal Suárezovi, který potřebuje zvýšit střelecké sebevědomí.

Sevillu potopil veterán Joaquín

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem v brance prohráli městské derby na hřišti Betisu 0:1. Jediný gól vstřelil deset minut před koncem Joaquín při soupeřově oslabení po sporném vyloučení Roqueho Mesy.

Vaclík tým několikrát podržel, nejvíce v 15. minutě proti Morónovi. I Sevilla měla šance a po Navasově centru skončil míč na brankové konstrukci. Jenže v 66. minutě domácí brankář Lopéz naskočil do stínujícího Mesy, což však sudí posoudil jako bránění ve hře a po druhé žluté kartě hostujícího hráče vyloučil. Podle opakovaných záběrů však šlo spíše o brankářův faul.

Domácí fotbalisté přesilovou hru využili v 80. minutě, kdy si na centr naběhl Joaquín a zblízka hlavou nedal Vaclíkovi šanci zasáhnout. Pro Sevillu to byla první ligová porážka v sezoně.

"Zákrok agresivního soupeře se z potenciální penalty změnil ve žlutou kartu našeho hráče a vyloučení. Nechápu, jak s technologiemi, které máme k dispozici, se něco takového může stát. Jsem hodně zklamaný," řekl trenér Sevilly Pablo Machín.

Real zůstává stoprocentní

První gól Realu dal v 17. minutě ranou z voleje Bale. Velšský útočník skóroval v sedmém ligovém zápase v řadě, což je jeho nejdelší série. Hosté ale dokázali ještě v prvním poločase srovnat, Courtoise při jeho premiéře v dresu Realu překonal z penalty Carrillo.

"Bílý balet" o výsledku rozhodl třemi góly po změně stran. V rozmezí jedenácti minut se dvakrát prosadil Benzema, když nejprve hlavou zužitkoval Asensiův centr a následně se trefil střelou zpoza vápna. Útočník Realu skóroval proti všem 33 soupeřům v La Lize, proti kterým v kariéře nastoupil. Čtvrtý gól přidal z pokutového kopu Ramos.

Celta Vigo porazila na svém hřišti Atlético Madrid 2:0. Poražení hosté hráli posledních dvacet minut v deseti po vyloučení Saviče.

Ještě před tím padly oba góly. Hned po 42 sekundách druhé půle prostřelil Oblaka po rychlém brejku Gómez a o šest minut později přidal druhou branku galicijského celku hlavou kapitán Aspas.

Snahu o vyrovnání zkomplikoval svěřencům Diega Simeoneho v 70. minutě Savič, který musel ze hřiště po druhé žluté kartě. Celta porazila Atlético po předchozích šesti ligových porážkách v řadě.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Vigo - Atlético Madrid 2:0
Branky: 46. Gómez, 52. Aspas

Real Madrid - Leganés 4:1
Branky: 50. a 61. Benzema, 17. Bale, 66. Ramos z pen. - 24. Carrillo z pen.

Levante - Valencie 2:2
Branky: 13. a 33. Roger - 16. Čeryšev, 52. Parejo z pen.

Alavés - Espaňol Barcelona 2:1
Branky: 57. Baston, 59. Sobrino - 42. Baptistao z pen.

FC Barcelona - Huesca 8:2
Branky: 16. a 61. Messi, 39. a 90.+3 z pen. Suárez, 24. vlastní Pulido, 48. Dembélé, 52. Rakitič, 81. Alba - 3. Hernández, 42. Gallar

Betis Sevilla - FC Sevilla 1:0
Branka: 80. Joaquín

Utkání Vallecano - Bilbao bylo odloženo.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 15. kola Fortuna ligy »

16. kolo Fortuna ligy:

Liberec - Plzeň (pá 23.11., 18:00), Dukla - Teplice (pá 23.11., 18:00), Karviná - Slavia (so 24.11., 14:00), Baník Ostrava - Slovácko (so 24.11., 17:00), Zlín - Opava (so 24.11., 17:00), Bohemians - Příbram (so 24.11., 17:00), Olomouc - Ml. Boleslav (ne 25.11., 15:00), Sparta - Jablonec (ne 25.11., 17:00)