Sevilla má skalp Barcelony, v poháru vyhrála 2:0. Vaclík seděl na lavičce

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sevilly v úvodním čtvrtfinále Španělského poháru doma porazili Barcelonu 2:0 a vytvořili si slibnou pozici do odvety, která se hraje za týden. Pouze na lavičce vítězů zůstal český brankář Tomáš Vaclík, katalánským obhájcům trofeje zase chyběl hvězdný útočník Lionel Messi.

Vaclíka v poháru opět zastoupil náhradní gólman Juan Soriano. V základní sestavě Barcelony nastoupil i útočník Kevin-Prince Boateng, který přišel na hostování ze Sassuola teprve v pondělí.

Diváci viděli první větší šance až na konci úvodního poločasu. Malcom po kličce domácímu brankáři zamířil jen do boční sítě, barcelonský gólman Jasper Cillessen zase zblízka vychytal Wissama Ben Yeddera.

Sevilla do druhé půle vstoupila lépe. Quincy Promes v 58. minutě nacentroval do šestnáctky a Pablo Sarabia halfvolejem otevřel skóre. Domácí v 76. minutě přidali z brejku pojistku, když přihrávku Évera Banegy po dalším zaváhání obrany zužitkoval Ben Yedder. "Barca" už se na odpověď nezmohla a Seville podlehla poprvé po 11 soutěžních zápasech.