Barcelona ovládla El Clásico! Po výhře 3:0 nad Realem je ve finále poháru

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Barcelony postoupili pošesté za sebou do finále Španělského poháru. Obhájci trofeje v odvetě semifinále vyhráli na hřišti úhlavního rivala Realu Madrid 3:0 a napravili domácí remízu 1:1. Dva góly na stadionu Santiago Bernabéu vstřelil Luis Suárez.

Po nepříliš záživném prvním poločase si vzal po přestávce hlavní slovo Suárez. Nejdříve v 50. minutě otevřel skóre precizní střelou, pak si dal vlastní gól Raphaël Varane, když se snažil uruguayskému útočníkovi zabránit v zakončení. Povedený večer Suárez korunoval v 73. minutě, kdy proměnil penaltu po faulu na sebe "panenkovským" obloučkem. Soupeři si El Clásico zopakují v sobotu v rámci španělské ligy.

Barcelona může vyhrát domácí pohár popáté po sobě, ve finále se utká s Valencií, nebo Betisem Sevilla. Druhé semifinále je na programu ve čtvrtek.

Fotbalový Španělský pohár - semifinále, odveta:

Real Madrid - FC Barcelona 0:3 (0:0)

Branky: 50. a 73. z pen. Suárez, 69. vlastní Varane. První zápas: 1:1, postoupila Barcelona.