7. dubna 2019 • 22:45

Barcelona zdolala Atlético a zvýšila náskok v čele. Benzema spasil Real

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Barcelony porazili v souboji prvních dvou týmů španělské ligy Atlético Madrid 2:0 a zvýšili náskok v čele tabulky na jedenáct bodů. O výhře rozhodli obhájci titulu až brankami Suáreze a Messiho v poslední pětiminutovce, přestože hosté hráli přes hodinu v oslabení. Real otočili domácí utkání s Eibarem a po dvou trefách Karima Benzemy ze druhého poločasu zvítězili 2:1. Ve čtvrtém zápase po návratu trenéra Zinédina Zidana "Bílý balet" potřetí vyhrál.

Ve šlágru kola mohl otevřít skóre po čtvrthodině hry Alba, domácí levý bek ale trefil jen tyč Oblakovy brány. V 28. minutě byl ale po slovní inzultaci rozhodčího přímo vyloučen Costa a Atlético hrálo zbytek utkání v deseti.

Barcelona ale dlouho nemohla početní převahu zužitkovat, především kvůli vynikajícímu výkonu brankáře Oblaka. Až v 85. minutě se prosadil umístěnou střelou o tyč dvacátým gólem v sezoně Suárez. Vzápětí přidal pojistku lídr tabulky střelců Messi, který zaznamenal 33. ligovou trefu v ročníku. Navíc si připsal 335. výhru v La Lize, čímž se osamostatnil v čele historických statistik před bývalým brankářem Realu Ikerem Casillasem.

Trenér Diego Simeone neuspěl proti katalánskému velkoklubu ani v 15. ligovém utkání. Atlético má po porážce už jen dvoubodový náskok na třetí Real Madrid, který otočil domácí utkání s Eibarem a po dvou trefách Karima Benzemy ze druhého poločasu zvítězil 2:1. Ve čtvrtém zápase po návratu trenéra Zinédina Zidana "Bílý balet" potřetí vyhrál a napravil středeční porážku od Valencie.

Benzema rozhodl o výhře Realu, Valencia padla

Hráči Eibaru šli na stadionu Santiaga Bernabéua překvapivě do vedení v 39. minutě, kdy si Cardona po Escalanteho kolmici položil brankáře Navase a pohodlně zakončil. Benzema ale dvěma gólovými hlavičkami z 59. a 81. minuty skóre otočil. Se 17 trefami se francouzský kanonýr posunul na čtvrté místo v tabulce střelců.

Valencie překvapivě prohrála 0:2 na hřišti předposledního Vallecana. "Netopýři" přišli o svou rekordní sérii 17 utkání bez porážky a po dohrání kompletního kola mohou spadnout mimo pohárové příčky.

Sevilla bez Vaclíka uspěla, vyhrálo i Getafe

Fotbalisté Getafe doma zdolali Bilbao 1:0 a udělali další krok k premiérovému postupu do Ligy mistrů. Vyrovnaný zápas s minimem šancí na stadionu Getafe rozhodl v 78. minutě střídající útočník Ángel po Portillově přihrávce za obranu. Domácí vyhráli poprvé po třech kolech, naopak osmé Bilbao utnulo vítěznou sérii, která trvala tři ligová utkání.

Tým z předměstí Madridu si upevnil čtvrté místo v tabulce, kde má bodový náskok na pátou Sevillu. Ta bez zraněného reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka zvítězila ve Valladolidu 2:0.

Hráči Sevilly se poprvé trefili v 35. minutě, ale Vázquezova branka neplatila kvůli útočnému faulu. Hosté se dočkali regulérních gólů až v závěru. V 84. minutě otevřel skóre střídající Mesa přesnou střelou k tyči, v nastavení přidal pojistku Munir po přihrávce dalšího náhradníka Gila. Sevilla vyhrála čtvrté z posledních pěti kol.

Vigo - San Sebastian 3:1
Branky: 51. z pen. a 70. Aspas, 90.+1 Gómez - 32. José z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.