Neymarův comeback do Barcelony? Prý je hotovo, láká ho i Messi | iSport.cz
Jakub Dvořák
25. června 2019 • 13:08

Neymarův comeback do Barcelony? Prý je hotovo, láká ho i Messi

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Atalanta - PSG 1:2. Neskutečný obrat v závěru, Pařížané postupují
Vystupňovali jsme tempo, chyběla lepší produktivita, říká Kotal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dobří holubi se vracejí. Návrat ztraceného syna. Konec pařížského románku. Říkejte si tomu příběhu, jak chcete. Jedno je jisté: kolem Neymara bude v létě (opět) pořádně rušno. Podle španělských médií není Brazilec v Paris St. Germain spokojený a chce odejít. Vrátit se do Barcelony. Svým kamarádům Messimu a Suárezovi už měl napsat, ať s ním počítají. Nová letní přestupová sága je tu.„Je zbytečno odcházet, chceme-li se vrátit,“ prohlásil kdysi český literát Viktor Dyk. Myšlenka, která v posledních týdnech, ne-li měsících, proudí Neymarovi hlavou. Mít stroj času, vrátí se o dva roky zpátky a vytrucovaný odchod do PSG si dvakrát rozmyslí…

Jinak by brazilská a španělská média denně neinformovala o tom, že 27letý kouzelník chce francouzskou metropoli opustit. Katalánský list Sport dokonce zveřejnil údajně exkluzivní informaci – sms zprávu, kterou měl Neymar poslat svým bývalým spoluhráčům Lionelu Messimu a Luisi Suárezovi. Co v ní stálo? „Buďte v klidu, přijdu zpátky“. Podle informací toho samého deníku už se Neymar s Barcelonou dohodl na pětileté smlouvě. Neymar je údajně ochotný vzdát se části svého platu, který podle Football Leaks dosahuje ročně 36,8 milionu eur (940 milionů korun). V Barceloně by si měl vydělat 24 milionů eur (613 milionů korun). Kontrakt s francouzským mistrem mu běží do roku 2022.

O jak moc relevantní info se jedná, napoví až následující týdny, nicméně mezi řádky jde v posledních měsících číst, že vztah na trase Neymar – PSG není zrovna růžový.

Pařížská anabáze se neubírá směrem, který si klub a brazilská superstar vysnily. Vystoupil Neymar z Messiho stínu a stal se nejlepším fotbalistou planety? Nestal. Alespoň dle vyhraných individuálních trofejí. Klubové úspěchy? Miliardové injekce od katarských majitelů si žádají víc než jen dva ligové tituly a osmifinále Champions League.

K tomu si připočtěte, že ani nadšení fanoušků z jeho přítomnosti už dávno není takové. Hvězdou číslo jedna je pro Pařížany momentálně domácí Kylian Mbappé. K čemuž výrazně napomohly i Neymarovy excesy, které se pravidelně objevují v médiích.

I proto majitel Nasser Al-Khelaifi zakročil. V červnovém rozhovoru pro France Football nejdražšího fotbalistu v historii vůbec nešetřil a vyslal do světa jasný vzkaz: Takhle dál ne!

„Chci tu hráče, kteří jsou připraveni udělat všechno proto, aby bránili čest svého dresu. S těmi, kteří by to nechtěli, nebo tomu nerozuměli, se sejdeme a vyříkáme si to. Samozřejmě musíme respektovat smlouvy, ale prioritou je totální oddanost našemu projektu. Nikdo Neymara nenutil, aby s námi podepsal smlouvu, nikdo na něj netlačil. On přišel a vědomě se zapojil.“

Jeho interview bylo poslední kapkou v Neymarově rozhodování. Chci zpátky do Barcelony. Měl se rozhodnout. Ostatně kam jinam? Real Madrid v létě spustil třetí projekt Galácticos, ale vsadil na Edena Hazarda. Navíc je v Madridu veřejným tajemstvím, že prezident Florentino Pérez v hlavě kuje pikle, jak do „bílého baletu“ dostat o šest let mladšího Mbappého.

Neymarův comeback do Katalánska by uvítali i jeho staří známí. O Messim a Suárezovi už byla řeč. Další Brazilci v kádru Coutinho a Arthur by krajánka do party brali hned. „Hrát s ním by bylo velké potěšení,“ uvedl první jmenovaný. „Samozřejmě by se mi to líbilo, kdyby se vrátil. A nebyl bych sám,“ dodal Arthur.

Vše nejspíš rozhodnou peníze. Právě ty jsou v tomto případě jedním z největších problémů. Do PSG odešel Neymar za astronomických 222 milionů eur (cca 5,7 miliardy) a klub si jej po čase olepil cenovkou 300 milionů eur. Je jasné, že i kvůli finančnímu fair play takovou sumu Barcelona za hráče nezaplatí.

Nicméně fakt, že se dosud nedohodla na příchodu Antoinea Griezmanna, který byl prý navíc proti srsti Messimu a spol., o něčem svědčí.

Témata:  sport, fotbal, PSG, barcelona, neymar
Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud