Barcelona nasázela Betisu pět gólů, skóre otočil Griezmnann

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Barcelony ve španělské lize i díky dvěma gólům Antoinea Griezmanna porazili 5:2 Betis Sevilla a částečně odčinili zaváhání z prvního kola, ve kterém nečekaně prohráli s Bilbaem. Stoprocentní je naopak Atlético, jenž si poradilo 1:0 s Leganés.

Barcelona sice s Betisem od 15. minuty prohrávala, ale sevillský celek na loňskou senzační výhru z Nou Campu nenavázal. Před přestávkou srovnal Griezmann, který z kraje druhé půle skóre otočil. Domácí poté přidali další tři branky, hosté už jen v závěru snížili na konečných 2:5.

Jedinou branku Atlética dal v 71. minutě Vitolo, který se prosadil po individuální akci Joaa Felixe. Výběr trenéra Diega Simeoneho navázal na výhru 1:0 nad Getafe z úvodního kola a spolu se Sevillou, kde působí český brankář Tomáš Vaclík, jako jediný v úvodu soutěže neztratil ani bod a navíc ani nedostal gól.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Alavés - Espaňol Barcelona 0:0, Mallorca - San Sebastian 0:1 (83. Ödegaard), Leganés - Atlético Madrid 0:1 (71. Vitolo), FC Barcelona - Betis Sevilla 5:2 (41. a 50. Griezmann, 56. Pérez, 60. Alba, 77. Vidal - 15. Fékir, 80. Loren).