Sevilla s Vaclíkem se na první Barcelonu nedotáhla, Real ztrácí jediný bod

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sevilly s brankářem Tomášem Vaclíkem remizovali v 11. kole španělské ligy ve Valencii 1:1 a promarnili možnost bodově se dotáhnout na vedoucí Barcelonu, která má k dobru odložený souboj s Realem Madrid. Na druhé místo v tabulce se tak posunul právě Real, který bez problémů doma porazil poslední Leganés.

Sevilla se ujala vedení ve třetí minutě nastavení prvního poločasu, kdy se trefil Lucas Ocampos. Dělbu bodů zařídil v 81. minutě střídající Rubén Sobrino, který přesně umístěnou hlavičkou k tyči nedal Vaclíkovi šanci. "Netopýři" nevyhráli v soutěži třikrát po sobě.

Na druhé místo se tak dostal Real Madrid, který doma prodloužil trápení Leganés. Už v osmé minutě vedl „bílý balet“ 2:0 po gólech 18letého mladíčka Rodryga a zkušenějšíhi Toniho Krooose.

Třetí gól přidal ještě do poločasu jistě proměněnou penaltou kapitán Sergio Ramos a na konečných 4:0 upravil po přestávce Karim Benzema, který zakončil zápas s bilancí jednoho gólu a dvou asistencí. Bůra završil na začátku nastavení Luka Jovič.

Leganés získali na venkovních hřištích z pěti zápasů jediný bod a zůstávají poslední, zato královský klub doma v La Lize vyhrál čtvrtý zápas za sebou a na Barcelonu ztrácí jediný bod.

San Sebastian doma podlehl Levante 1:2 a a stejně jako Sevilla nevyužil možnost srovnat krok s Barcelonou. Už po prvním poločase prohrával o dvě branky po trefách Enise Bardhiho a Borji Mayorala. Levante zvítězilo v lize po předchozích dvou prohrách 0:1 se Sevillou a Espaňolem Barcelona.

Bilbao porazilo Espaňol Barcelona 3:0 a v lize zvítězilo po pěti utkáních. Dvěma góly v úvodních 17 minutách se o to postaral kapitán Iker Muniain. Třetí branka Athleticu padla po trefě Víctora Gómeze do vlastní sítě. Espaňol prohrál páté z uplynulých sedmi kol a zůstal na předposlední 19. příčce.

Důležitý souboj ve spodních patrech tabulky zvládl Betis Sevilla, který porazil Celtu Vigo 2:1. O třech bodech pro zelenobílé rozhodl v 90. minutě Francouz Nabil Fekir, který dostal v pokutovém území dost času, aby zamířil přesně k tyči. Betis se díky výhře posunul na 15. místo Vigo je o tři body zpět osmnácté.

Betis Sevilla - Celta Vigo 2:1
Branky: 8. Emerson , 90, Fekir - 70. Aspas.

Real Madrid - Leganés 5:0
Branky: 7. Rodrygo, 8. Kroos, 24. Ramos (pen), 69. Benzema (pen), 90+1. Jovič.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.