Real po remíze v El Clásiku naštval VAR. Ani za tohle není penalta?!

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Střídání stráží v tabulce se nekoná. Odložené El Clásico mezi Barcelonou a Realem Madrid vítěze nenašlo. Stejně jako se to povedlo pražské Slavii v Champions League, ani hosté z hlavního města na Camp Nou neinkasovali a odváží si bod za remízu 0:0. Trenér „bílého baletu“ Zinedine Zidane sice zůstává na katalánském stadionu stále neporažen, ale pachuť z neodpískaných dvou pokutových kopů byla na jeho týmu obrovská.

Z pěti zápasů dvakrát vyhrál a třikrát remizoval. Žádný jiný trenér madridského klubu takovou sérii s hlavním rivalem nedokázal vytvořit. Být však přívětivosti systému VAR, zněla by nejspíš bilance Zinedina Zidana v El Clásiku na Camp Nou ještě lépe.

V 18. minutě sice Gerard Piqué hlavičku Karima Benzemy odvracel z brankové čáry, zároveň však při dohrávání akce došlo k provinění proti pravidlům.

Spodní částí kopačky zasáhl Clément Lenglet krajana Raphaela Varaneho do stehna. Jasný faul. Při opakovaných záběrech bylo vidět, jaké šrámy má stoper na své noze, po utkání začala fotografie jeho stehna kolovat na sociálních sítích. Sudí Alejandro Hernández však nedovolený zákrok neviděl. VAR, který je ve španělské lize na všech zápasech, rovněž ne.

Noha Raphaela Varaneho po utkání s Barcelonou

Přitom třeba rozhodčí Eduardo Iturralde González měl jasno. „Byla to ze strany Lengleta nebezpečná hra, otisky kolíků na Varanově stehně byly zjevné. Měl být potrestán,“ uvedl pro španělský deník AS.

Neuběhlo ani pár sekund a při dalším rohu byl Varane zastaven opět faulem – za dres jej ve vápně stáhl Ivan Rakitič, ale Hernández rozpažil, že ani tentokrát nenařídí penaltu. Video verdikt potvrdilo. „Nedovolené bránění. Opět jasný verdikt. Během dvou minut sudí ignoroval dvě penaltové situace,“ nechápal González.

„Vůbec to nechápu. Dvě jasné penalty. Dívali jsme se na to v poločase v šatně. Už to bohužel nemůžeme změnit, od toho tu přece byl viderozhodčí. Snad se to už nebude opakovat. Za co jsem však rád, že jsme z těchto verdiktů nesložili a hráli dál stejně,“ prohlásil kapitán „bílého baletu“ Sergio Ramos.

Právě on se objevil u obrovské příležitosti Luise Suáreze ve druhém poločase. Po vzájemném střetu však Uruguayec netrefil míč ideálně a jeho šance přišla vniveč. Katalánský celek volal po penaltě, ale Hernández zůstal i nadále razantní a nedovolený zákrok neviděl, což mu potvrdil i asistent od videa.

Což se na oplátku nelíbilo domácím. „O penaltách pro Real se vůbec nemůžeme bavit. Vždyť i my jsme ji měli kopat,“ uvedl Rakitič po zápase.

Odložené El Clásico tak dospělo k remíze 0:0, což se v kalendářním roce 2019 zatím na Camp Nou povedlo pouze pražské Slavii, která s Barcelonou remizovala v listopadovém duelu Champions League. Co se týká La Ligy, poslední čisté konto zde uhrálo Getafe v 11. února 2018.

Čistá konta na Camp Nou
Liga mistrů 6. listopadu 2019 Barcelona - Slavia 0:0
La Liga 11. února 2018 Barcelona – Getafe 0:0
Copa del Rey 21. prosince 2010 Barcelona – Athletic Bilbao 0:0

FC Barcelona Vše o klubu ZDE Real Madrid Vše o klubu ZDE

Domácí: ter Stegen – N. Semedo (56. Arturo Vidal), Piqué, Lenglet, Alba – Roberto, Rakitić, F. de Jong – Messi (C), L. Suárez, Griezmann (84. Fati).

Hosté: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Valverde (80. Modrić), Casemiro, Kroos – Bale, Benzema, Isco (80. Rodrygo).

Domácí: Busquets, Vidal, Pérez, Aleñá, Fati, Neto, Umtiti

Hosté: Aréola, Vinícius Júnior, Fernández, Jović, Rodrygo, Modrić, Militao

Domácí: Rakitić, L. Suárez, Lenglet

Hosté: Casemiro, Bale, Isco, Ramos, Carvajal