EL Clásico poprvé bez gólu od roku 2002! Baleovi sebral trefu ofsajd | iSport.cz
18. prosince 2019 • 22:15

EL Clásico poprvé bez gólu od roku 2002! Baleovi sebral trefu ofsajd

Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám

Fotbalisté Barcelony v odloženém šlágru španělské ligy doma remizovali 0:0 s Realem Madrid. Katalánští obhájci titulu po 17 kolech udrželi v tabulce první místo o skóre před úhlavním rivalem. Prestižní El Clásico skončilo bez branek poprvé od listopadu 2002.

Utkání se mělo původně odehrát 26. října, ale odklad si vyžádaly rozsáhlé demonstrace, které vyvolalo odsouzení devíti katalánských politiků za uspořádání nezákonného referenda v roce 2017. Také dnes poblíž stadionu Camp Nou se konalo masové shromáždění separatistů.

Dani Carvajal (vlevo) během debaty s rozhodčím Alejandrem Hernández

Real byl blízko vedoucímu gólu v 17. minutě. Raphaël Varane hlavou už překonal gólmana Marca-Andrého ter Stegena, kterého ale na brankové čáře zastoupil Gerard Piqué. Na druhé straně se něco podobného povedlo Sergiu Ramosovi proti střele Lionela Messiho. Hostující Gareth Bale v 72. minutě sice dostal míč do branky, ale gól kvůli ofsajdu neplatil.

Barcelona v osmém zápase aktuální ligové sezony doma poprvé ztratila body, ale s "Bílým baletem" neprohrála v sedmém soutěžním duelu za sebou.

Domácí: ter Stegen – N. Semedo (56. Arturo Vidal), Piqué, Lenglet, Alba – Roberto, Rakitić, F. de Jong – Messi (C), L. Suárez, Griezmann (84. Fati).

Hosté: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Valverde (80. Modrić), Casemiro, Kroos – Bale, Benzema, Isco (80. Rodrygo).

Domácí: Busquets, Vidal, Pérez, Aleñá, Fati, Neto, Umtiti

Hosté: Aréola, Vinícius Júnior, Fernández, Jović, Rodrygo, Modrić, Militao

Domácí: Rakitić, L. Suárez, Lenglet

Hosté: Casemiro, Bale, Isco, Ramos, Carvajal