2. ledna 2021 • 23:05

Real je zpátky v čele La Ligy. Sevilla bez Vaclíka remizovala v derby

Autor: ČTK, adl
0
Zimák awards! Poražený (i vítěz) sezony je Dědek. Jak vypadalo zákulisí cesty ke zlatu?
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?

Fotbalisté Realu Madrid porazili v 17. kole španělské ligy na svém hřišti 2:0 Celtu Vigo a vrátili se do čela neúplné tabulky. Derby mezi Betisem a FC Sevilla skončilo remízou 1:1. V sestavě Sevilly znovu chyběl zraněný brankář Tomáš Vaclík.

Vigo vyhrálo pět z posledních šesti zápasů, na obhájce titulu ale nestačilo. Real nasměroval k výhře už v šesté minutě Lucas Vázquez a po změně stran přidal pojistku Marco Asensio.

„Bílý balet“ tak částečně napravil středeční remízu s Elche a dostal se o bod před městského rivala Atlético, které má ale odehráno o tři zápasy méně.

Karim Benzema nastoupil proti Vigu s kapitánskou páskou

Domácí Betis prohrával od 48. minuty po Susově trefě, o tři minuty později ale vyrovnal z penalty Sergio Canales. Domácí mohli z dalšího pokutového kopu skóre otočit, tentokrát ale Nabil Fekir na brankáře Bunúa nevyzrál.

Betis alespoň přerušil třízápasovou vítěznou šňůru svého rivala v derby a posunul se v neúplné tabulce na deváté místo, Sevilla je pátá. V tabulce se před ni dostal Villarreal, který zdolal doma 2:1 Levante.

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.