La Liga | Atlético ztratilo výhru v závěru. Nestačily ani dvě trefy Suáreze | iSport.cz
8. února 2021 • 23:06

Atlético ztratilo výhru v závěru. Nestačily ani dvě trefy Suáreze

Autor: ČTK, adl
1
Rangers FC: Ostrovní fotbal nečekejte, multikulturní tým hraje pod Gerrardem evropsky
Liberec - Pardubice: Sadílek zakončil poločas snů v podání Severočechů, 4:0

Fotbalisté Atlétika Madrid ve 22. kole španělské ligy ztratili v 89. minutě vítězství nad Vigem a doma remizovali 2:2. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho zaváhali po sérii osmi výher a vedou tabulku o osm bodů před druhou Barcelonou a třetím Realem Madrid. Lídři La Ligy, kteří naposledy získali mistrovský titul v roce 2014, oproti konkurentům mají jeden zápas k dobru.

Celta v Madridu začala lépe. Ve 13. minutě Hugo Mallo nacentroval do pokutového území a Santi Mina hlavou otevřel skóre. Atlético odpovědělo těsně před přestávkou, kdy Suárez na hranici ofsajdu zužitkoval přihrávku Marcose Llorenteho.

Uruguayský kanonýr podobně skóroval hned pět minut po změně stran. Čtyřiatřicetiletý Suárez, letní posila z Barcelony, dal sedm gólů za poslední čtyři ligová utkání a s 16 zásahy vede tabulku střelců.

Luis Suárez se postaral o obě branky Atlétika a zlepšil se už na 16 gólů

Poslední slovo ale měli těsně před koncem hosté díky souhře střídajících Argentinců. Augusto Solari našel před brankou Facunda Ferreyru a ten zařídil desátému Vigu cenný výsledek. Atlético v aktuálním ročníku La Ligy ztratilo body teprve počtvrté a poprvé od prosincové porážky 0:2 s městským rivalem Realem.