La Liga | Obrat pro Sevillu! Celtu Vigo zdolala 4:3, Vaclík zůstal na lavičce | iSport.cz
12. dubna 2021 • 22:57

Obrat pro Sevillu! Celtu Vigo zdolala 4:3, Vaclík zůstal na lavičce

0
SESTŘIH: Sparta - Baník 3:1. Rozhodla komická hrubka, Dočkal byl u všech gólů
Olomouc - Slavia: Provodovi se podlomilo koleno a musí střídat, v slzách odešel do kabiny

Fotbalisté Sevilly zdolali ve španělské lize po obratu ve druhém poločase Celtu Vigo 4:3. Tým českého brankáře Tomáše Vaclíka, který byl opět jen na lavičce, bodoval v pátém zápase za sebou a upevnil si čtvrté místo v tabulce znamenající postup do Ligy mistrů.

Sevilla se dostala do vedení v sedmé minutě, pak ale dvěma brankami otočil skóre Iago Aspas, poprvé se trefil z penalty. Na Fernandovo vyrovnání odpověděl ještě do přestávky Brais Méndez a poslal domácí do vedení 3:2.

Hosté obrat nastartovali po hodině hry, kdy se podruhé v sezoně trefil Ivan Rakitič. Výhru pak dokonal Alejandro Gómez.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Vigo - FC Sevilla 3:4
Branky: 20. a 23. Aspas, 43. Méndez - 7. Koundé, 35. Fernando, 60. Rakitič, 76. Gómez.

1. Atlético 35 23 8 4 61:22 77
2. Barcelona 35 23 6 6 80:33 75
3. Real 35 22 9 4 60:26 75
4. Sevilla 35 22 5 8 51:29 71
5. Real Sociedad 35 15 11 9 53:35 56
6. Villarreal 35 13 13 9 53:42 52
7. Real Betis 34 14 9 11 43:46 51
8. Celta Vigo 35 12 11 12 50:53 47