Pavel Hartman
26. listopadu 2021 • 16:38

Druhý Guardiola? Xavi má v Barceloně na povel výstup z doby temna

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Kompletní česká nominace na ZOH, kdo bude reprezentovat pod pěti kruhy?
Mountfield HK - Liberec: Propadnutí hostující obrany potrestal Kelly Klíma, 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl symbolem nepřemožitelné barcelonské tiki-taky. Teď se má stát i spasitelem zvadlé katalánské krásky. Xavi Hernández, velmistr mazaných přihrávek, dostal v jednačtyřiceti na povel výstup slavného týmu z doby temna. Bude z něj na střídačce druhý Pep Guardiola?Před šesti lety dal velkolepě sbohem klubu svého života. Xavi Hernández odcházel z Olympijského stadionu v Berlíně se zdviženým ušatým pohárem pro vítěze Ligy mistrů. Poslední sezonu v katalánském drahokamu ozdobil ziskem treble – mistrovského titulu, výhrou ve španělském poháru a v Lize mistrů.

Na rozlučce si vzal do ruky mikrofon jeho neméně fikaný bráška ze zálohy Andrés Iniesta. Jindy málomluvný stydlín spustil: „Děkuju za vše, co jsi tomuto klubu dal, a co mu ještě dáš. Ti z nás, kteří tě znají, víme, že se do Barcelony vrátíš.“ Xavi přitakal: „Mým cílem je vrátit se do tohoto domova. Jako trenér nebo sportovní ředitel. Vážně doufám, že to není rozloučení, uvidíme se později.“

Sibyla by to nepředpověděla lépe. V sobotu 6. listopadu vedení FC Barcelona oznámilo: Novým trenérem A-týmu je Xavi Hernández. Podepíše smlouvu na dva a půl roku. O dva dny později se konalo na Camp Nou vítání ztraceného syna před zraky více než dvaceti tisíc natěšených fanoušků.

„Pro Barcelonu je to historický den. Vítej, Xavi,“ řekl Joan Laporta, staronový klubový prezident. „Děkuju všem. Nechci se dojímat, ale stalo se. Mám husí kůži. Tohle je největší klub na světě. Budu tvrdě pracovat, abych dostál očekáváním vás, fanoušků. Barcelona nebere remízu nebo porážku. Musíme vyhrát všechny zápasy,“ uvedl Xavi, kterého na plochu doprovodila manželka.

Barcelonská rodina rozesetá po celém světě přešla obratem z deprese k optimismu. Zase bude dobře!

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
2
22. kolo
Články odjinud


Články odjinud