Barcelona zabrala a je druhá o skóre před Sevillou a 15 bodů za Realem

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Barcelony po dvou soutěžních porážkách zvítězili ve 33. kole španělské ligy 1:0 v San Sebastianu. V tabulce jsou druzí o skóre před Sevillou, která dnes vyhrála 3:2 na hřišti předposledního Levante. Oba týmy ztrácejí 15 bodů na vedoucí Real Madrid, Barcelona má nicméně utkání k dobru.

Svěřenci trenéra Xaviho minulý týden utrpěli dvě porážky doma na Camp Nou. Nejprve po prohře 2:3 s Frankfurtem vypadli z Evropské ligy a pak nečekaně podlehli 0:1 o záchranu bojujícímu Cádizu. Období proher ukončili až dnes ve venkovním duelu. Jediný gól zápasu vstřelil po zmatcích v obraně Realu Sociedad v 11. minutě hlavou kanonýr Pierre-Emerick Aubameyang, jenž skóroval podeváté v jedenáctém ligovém utkání od únorového příchodu z Arsenalu.

Do historie Barcelony se zapsal třiatřicetiletý kapitán Sergio Busquets. Dnes absolvoval 675. soutěžní duel v dresu Barcy a sesadil z třetího místa svého bývalého spoluhráče Andrése Iniestu. Před ním už jsou pouze dvě legendy Lionel Messi (778) a současný kouč Xavi (767).

Sevillu, která v nedělním šlágru podlehla Realu 2:3, nasměroval za vítězstvím dvěma góly v prvním poločasu Jesús Manuel Corona. Vítěznou branku vstřelil hlavou po rohu Ivana Rakitiče v 82. minutě Jules Koundé. Krátce předtím domácí kapitán José Luis Morales neproměnil svůj druhý pokutový kop, což po závěrečném hvizdu oplakal. V 87. minutě vstřelil druhý gól Levante Roberto Soldado, na vyrovnání už ale sestupem ohrožení domácí nedosáhli a na záchranu ztrácejí šest bodů.

Na čtvrté místo kleslo mistrovské Atlético Madrid, jež ve středu pouze remizovalo bez branek s Granadou a na dvojici Barcelona, Sevilla ztrácí dva body.