Jankto po návratu na hřiště asistoval. Barcelona padla, třetí končí Atlético

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Český reprezentant Jakub Jankto si v posledním kole španělské ligy připsal asistenci u jediného gólu Getafe při porážce 1:3 na hřišti Elche. Getafe nevyhrálo popáté v řadě, záchranu už si ale zajistilo v minulém kole. Atlético Madrid udrželo výhrou 2:1 nad Realem Sociedad třetí místo před Sevillou, která zdolala 1:0 Bilbao. Druhá Barcelona doma nestačila 0:2 na sedmý Villarreal, kterému podlehla po více než 14 letech. Granada remizovala bez branek s Espaňolem a po Alavésu a Levante se stala posledním sestupujícím.

Jankto nastoupil poprvé od 3. března a po deseti ligových zápasech. Šestadvacetiletý záložník v 33. minutě nabídl přesnou přihrávkou skrz malé vápno míč před prázdnou bránu Ünalovi, který otevřel skóre. Vzápětí ale srovnal Olaza a v závěru rozhodl dvěma trefami střídající Kike.

Atlético v minulém kole udrželo remízou ve vzájemném duelu Sevillu za sebou a v závěrečném utkání už si nenechalo třetí místo vzít. Na hřišti Realu Sociedad rozhodli brankami De Paul a Correa, v závěru jen zkorigoval Guridi. Seville vystřelil výhru nad Bilbaem Rafa Mir.

Villarreal poslal na stadionu Camp Nou do vedení Pedraza a Barcelona prohrála počtvrté v sezoně první poločas, což se jí stalo naposledy v ročníku 2003/04. Po přestávce navíc zvýšil náskok semifinalisty Ligy mistrů Gómez a Villarreal zdolal katalánský velkoklub po 27 zápasech.

Granada měla záchranu ve svých rukách, potřebovala ale porazit doma Espaňol. Skórovat mohla v 72. minutě, kdy Molina zahrával pokutový kop, čtyřicetiletý zkušený útočník ale neproměnil. Na 17. místo se tak posunul Cádiz výhrou 1:0 na hřišti Alavésu. Rovněž šestnáctá Mallorca si zajistila záchranu až vítězstvím 2:0 v Pamploně.