9. listopadu 2022 • 12:00

Piquého loučení: červená z lavičky. Jsi za***ná ostuda, spílal sudímu

Autor: krm
1
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

V úplně posledním zápase kariéry byl vyloučen, a to se ani nedostal na hřiště. Ano, čtěte správně, definitivní rozlučka Gerarda Piquého s fotbalem se nesla v kuriózním duchu. Stoper Barcelony se jako náhradník o poločase zápasu na hřišti Osasuny (výhra 2:1) pustil do rozhodčího Jesuse Gila Manzana kvůli některým verdiktům a dostal červenou kartu. „Jsi za***ná ostuda,“ měl Piqué mimo jiné křičet podle zprávy sudího v zápise o utkání.

Pětatřicetiletý obránce už v aktuální sezoně neměl vytížení, na jaké byl dřív zvyklý, přesto ta zpráva minulý týden překvapila fanoušky. „Vždycky jsem tvrdil, že po Barce žádný jiný tým nebude, a tak to zůstane. Sobotní zápas bude mým posledním na Camp Nou,“ oznámil Piqué konec kariéry. Nezvykle uprostřed rozjeté sezony.

Sobotní duel s Almeríí (2:0) si užil v základní sestavě, pomohl k vítězství i čistému kontu. Když pár minut před koncem střídal, celý stadion tleskal a dojatý Piqué mával fanouškům. Rozlučky se zúčastnili i jeho synové Milan a Sasha.

O úplný konec ovšem ještě nešlo.

Gerard Piqué odehrál poslední zápas kariéry

Barcelona má se stopery problémy, kvůli zranění jsou stále mimo hru Jules Koundé i Ronald Araujo. A tak Piqué ještě musel vyrazit s týmem i do Pamplony na souboj s tamní Osasunou. Začínal na střídačce, na hřiště by ale pravděpodobně šel.

„Stopera jsme potřebovali. Eric Garcia ještě nebyl úplně připravený a Andreas Christensen se vracel po zranění. Gerard by byl první náhradník,“ vysvětloval po utkání trenér Xavi. Zápas začalo stoperské duo Christensen – Alonso, Garcia zůstal nevyužitý na lavičce. Christensena nakonec v závěru střídal záložník Gavi. Původní Xaviho plán s Piquém totiž nevyšel…

Zkušený obránce na konci první půle „doprovodil“ do kabin rozhodčího Manzana. Barceloně se nelíbilo vyloučení Roberta Lewandowského ani vedoucí gól Osasuny, před kterým viděla útočný faul. „Jsi rozhodčí, který Barcelonu za poslední dobu nejvíc poškodil! Jsi za***ná ostuda!“ říkal Piqué sudímu podle zápisu o utkání.

Manzano legendě nekompromisně ukázal červenou kartu. Piqué tak musel zůstat společně s Lewandowským v šatně. Za normálních okolností by mu kvůli nadávkám rozhodčímu hrozil i vyšší disciplinární trest, ve chvíli, kdy už ukončil kariéru, to ale trochu ztrácí smysl…

Katalánský gigant se nakonec bez Piquého obešel a druhou půli zvládl i v deseti skvěle. Díky gólům Pedriho a Raphinhy vyhrál 2:1. Jisté je, že dlouhou ligovou pauzu způsobenou šampionátem v Kataru Barcelona stráví na prvním místě. Na Real má aktuálně pětibodový náskok, madridský celek se ovšem ještě může přiblížit ve čtvrtek v souboji s předposledním Cádizem.