Barcelona remizovala s Espaňolem 1:1 a po pěti zápasech ztratila body

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Barcelony remizovali v městském derby s Espaňolem 1:1 a díky lepšímu skóre se vrátili do čela španělské ligy před obhájce titulu Real Madrid. Svěřenci trenéra Xaviho v prvním zápase po mistrovství světa ztratili body po sérii pěti ligových výher.

Barcelona šla v utkání 15. kola do vedení v sedmé minutě, kdy se zblízka hlavou prosadil obránce Alonso. V 73. minutě vyrovnal z penalty Joselu. Barcelona inkasovala v osmém utkání ligové sezony na Camp Nou poprvé. Domácí poté oslabil vyloučením Albi, ale vzápětí obdržel červenou kartu i hostující Vinícius Souza.

Espaňol nezvítězil v La Lize pošesté v řadě a pouze bod ho dělí od první sestupové příčky.

Barcelona nedokázala vyhrát derby na domácím hřišti poprvé po 13 letech. „Remíza je naše chyba. Můžeme se bavit o rozhodčím a dalších věcech, ale je to naše chyba. Zejména špatná efektivita. Mohli jsme zápas rozhodnout, ale nezvládli jsme to,“ citoval kouče Xaviho deník Marca.

Barceloně nepomohl ani kanonýr Robert Lewandowski, který původně neměl hrát kvůli disciplinárnímu trestu na tři zápasy. Katalánský klub si však u soudu vymohl pozastavení jeho platnosti.

San Sebastian zdolal Pamplonu 2:0 a dostal se na třetí místo. Villarreal porazil Valencii 2:1.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.