Mallorca podlehla Seville. Bilbao přetlačilo Valencii, uspěl i Betis

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Mallorky po triumfu nad Realem Madrid prohráli ligový zápas v Seville 0:2. Domácí si připsali čtvrtou výhru na svém hřišti za sebou. Uspěl i druhý tým ze Sevilly Betis, jenž si poradil 3:2 s Almeríí. Valencie prohrála pátý soutěžní zápas v řadě, tentokrát nestačila na Athletic Bilbao.

Mallorca nedokázala navázat na senzační výhru 1:0 nad Realem z minulého kola, proti Seville inkasovala dvakrát v prvním poločase. První gól vstřelil během vysokém tlaku Sevilly Najsrí po přesném centrum Gueye. Ve 40. minutě centr Navase ztečovali dva bránící hráči až ke Gilovi, který ve skluzu zakončil do prázdné branky.

Sevilla vyhrála všechna čtyři domácí utkání v letošním roce a posunula se v neúplné tabulce na 12. místo, Mallorca je desátá.

Betis napravil své nedávné výkony a zvítězil na hřišti Almeríi 3:2. Hosté se ujali vedení po šesti minutách hry, Iglesias nejprve napálil levou tyč, míč se však odrazil k Rodrimu a ten míč dorazil do sítě. V prvním poločase ještě vyrovnal Suárez a těsně před přestávkou vrátil vedení hostům Canales.

V druhém dějství nejprve opět vyrovnali domácí, z dorážky se prosadil Costa. O osm minut později ale vedl znovu Betis díky Guardadově hlavičce. Na gól mexického záložníka už Almería reagovat nedokázala a po prohře je na 15. příčce, Betis pátý.

Valencie čeká na ligovou výhru od loňského listopadu, v zápase s Bilbaem jí nepomohlo k bodům ani brzké vedení. Ukázkovou akci zakončil v 17. minutě Castillejo. Baskický tým odpověděl během třinácti minut individuální akcí Nico Williamse, po které mladý Španěl prostřelil Mamardašviliho.

V druhé půli nastoupil Iňaki Williams, starší bratr autora prvního gólu. Ten se vrátil po vynucené dvouzápasové pauze, před kterou odehrál v dresu Bilbaa rekordních 251 ligových zápasů v řadě. Po dvanácti minutách pobytu na hřišti našel skvělou zpětnou přihrávkou Sanceta a ten utkání rozhodl. Bilbao je v neúplné tabulce šesté, trápící se Valencie osmnáctá.