Bláznivá prohra Barcelony, doma dostala pět gólů. Real po výhře první

2
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Realu Madrid ve 22. kole španělské ligy vyhráli v Las Palmas 2:1. Pátá výhra v řadě je vynesla do čela tabulky, v neděli je ale může znovu sesadit Girona, pokud získá tři body na hřišti Celty Vigo. Realu se podobně jako v minulém kole proti Almeríi povedl obrat a znovu vyhrál zápas, v němž musel dotahovat náskok soupeře. Naopak Barcelona ještě šest minut před koncem nad Villarrealem vedla 3:2, ale nakonec prohrála 3:5. Pět branek dostala doma naposledy v roce 1994.

Real se musel obejít bez svého nejlepšího střelce Bellinghama, který pykal za pět žlutých karet, a dlouho to vypadalo jako hodně citelná ztráta. Ligový nováček, který na osmém místě může dál snít o pohárové Evropě, v níž hrál naposledy v roce 1977, dokonce vedl. Postaral se o to Javier Muňoz, který kdysi v Realu dělal první fotbalové krůčky, ale dotáhl to jen do béčka.

Brazilec Vinícius Júnior ale vyrovnal a Francouz Tchouaméni dal hlavou po Kroosově rohovém kopu vítězný gól. V té době byl jako náhradník na hřišti jen tři minuty a rozesmutnil 32 tisíc diváků na vyprodaném stadionu.

Villarreal je sice v osmifinále Evropské ligy, ale na domácí scéně se trápí. Na Olympijském stadionu však začal skvěle a po hodině hry vedl 2:0. Gólem k tomu přispěl i Maročan Achomach, bývalý hráč Barcelony.

Během následujících dvanácti minut ale domácí výsledek otočili a zdálo se, že Villarreal definitivně zlomí. Ale opak byl pravdou a po neuvěřitelném finiši, v němž poslední gól padl až v jedenácté minutě nastavení, se hosté radovali z vítězství. Barca doma dostala pět gólů naposledy před třiceti lety, kdy v Superpoháru podlehla Zaragoze 4:5.

San Sebastianu se v této sezoně doma daří, na svém stadionu prohrál jen s Barcelonou. Tentokrát se ale musel proti Rayu Vallceano spokojit jen s bezbrankovou remízou. Hosté potvrdili, že hrají podstatně lépe venku, kde získali už 16 bodů proti osmi z domácího stadionu.

Betis Sevilla vyhrál na soupeřově hřišti poprvé od srpna. Pro tři body si doletěl na Mallorku, kde jediný gól zápasu vstřelil v nastavení prvního poločasu Altamira a byla to jeho vůbec první branka v La Lize.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

San Sebastian - Vallecano 0:0

Las Palmas - Real Madrid 1:2
Branky: 53. Muňoz - 65. Vinícius Júnior, 84. Tchouaméni

FC Barcelona - Villarreal 3:5
Branky: 60. Gündogan, 68. Pedri, 71. vlastní Bailly - 41. Moreno, 54. Achomach, 84. Guedes, 90+9. Sörloth, 90+11. Morales

Mallorca - Betis Sevilla 0:1
Branka: 45+1. Altimira

1. Real 33 26 6 1 71:22 84
2. Girona 33 22 5 6 69:40 71
3. Barcelona 32 21 7 4 64:37 70
4. Atlético 32 19 4 9 59:38 61
5. Bilbao 32 16 10 6 52:30 58
6. Real Sociedad 33 13 12 8 46:35 51