Girona nevyužila zaváhání Realu, Barcelona ji ale taky nepřeskočila

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Girony ani Barcelony nevyužili ve španělské lize zaváhání Realu. Druhá Girona po prohře na Mallorce 0:1 ztrácí na madridského lídra sedm bodů, venku nebodovala už potřetí za sebou. Barcelona v Bilbau remizovala 0:0 a zaostává o další bod. Villarreal deklasoval Granadu 5:1 a protáhl sérii bez porážky na sedm zápasů. Hattrickem se blýskl norský útočník Alexander Sörloth.

O vítězství Mallorky nad Gironou rozhodl v 33. minutě Copete, jenž se prosadil v sezoně poprvé. Domácí navázali na postup do finále Španělského poháru, v němž se 6. dubna střetnou s Bilbaem. V ligové tabulce je Mallorka patnáctá a na zónu sestupu má náskok osmi bodů.

Barcelona jako první dokázala v Bilbau od října bodovat, ale před odvetou osmifinále Ligy mistrů s Neapolí ji trápí především zranění záložníků De Jonga a Pedriho. Oba museli střídat v prvním poločase. De Jong má problémy s kotníkem, Pedri se svalem.

Sörloth za Villarreal dvakrát skóroval v první dvacetiminutovce a před přestávkou zvýšil Capoue. Do druhého poločasu domácí vyslali místo autora deseti ligových branek Morena do ofenzivy Guedese a portugalský útočník se záhy odvděčil gólem. Sörloth zkompletoval hattrick v 66. minutě a navázal na gól z minulého kola při vítězství 3:1 v San Sebastianu. Nyní se s 12 trefami prostřílel do první desítky v tabulce kanonýrů soutěže. Hosté se prosadili alespoň v nastavení zásluhou Kanaďana Corbeanua.

Granada po třech remízách vyšla naprázdno a na vítězství čeká v lize už sedm zápasů. Na předposlední příčce ji dělí od záchrany deset bodů. Nad Villarrealem, který je po sérii bez porážky dvanáctý, vyhrála naposledy před deseti lety.