Všichni k zemi! Pohárový zápas přerušil nálet. Hráči padali před žihadly | iSport.cz
24. prosince 2019 • 13:00

Všichni k zemi! Pohárový zápas přerušil nálet. Hráči padali před žihadly

Autor: vmn
Nejen fotbalisté měli v zápase nečekané soupeře - včely
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Scéna jako z válečného filmu. Nebo z hororu. Na stadion v tanzanském Dar es Salaamu ale neútočila žádná letadla, ale něco podstatně menšího – to včely přerušily zápas místního poháru mezi Young Africans a Iringou. A při útoku roje hmyzu platí několik rad, třeba rychle zmizet nebo okamžitě zalehnout.K zemi! Neobvyklý taktický pokyn zazněl v Dar es Salaamu v úvodu druhého poločasu zápasu místního poháru. Stadion si totiž k průletu vybral roj včel. Zatímco  v Česku se užitečný hmyz při aktuálním chladném počasí zdržuje v úlech, na východě Afriky je 30 stupňů, takže včelstvům nic nebrání v pohybu.

A tak se v 53. minutě zápasu všichni na stadionu starali místo gólů především tomu, aby se vyhnuli žihadlům. Velká část hráčů i realizačních týmů popadala na zem, další účastníci zápasu rychle utíkali do kabin, poradit si musely i stovky diváků na tribunách. Jakkoli situace působila vážně, třeba pomezní rozhodčí bral situaci s humorem, žádná ze včel si ho zřejmě nenašla.

Další takové štěstí neměli. Třeba bek Young Africans Ally Sonso nebyl při bránění se hmyzu tak pohotový a hbitá, takže schytal několik žihadel a strávil několik minut v péči lékařů.

Nakonec se ale i on do zápasu vrátil. Na konci zápasu slavili Young Africans jasné vítězství 4:0, sociální sítě si ale získal především společný zápas obou týmů se spoustou prťavých protivníků vyslaných přírodou.

 
Články odjinud


Články odjinud