Odměna za skvělou práci. Lavička se Svobodou prodloužili v Polsku | iSport.cz
Jaroslav Kalina
16. června 2020 • 17:22

Odměna za skvělou práci. Lavička se Svobodou prodloužili v Polsku

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivést do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tandem českých trenérů si za hranicemi získal uznání. Vítězslav Lavička a Zdeněk Svoboda s týmem Śląsk Wrocław skončili po základní části polské Ekstraklasy na skvělém třetím místě. Spokojené vedení klubu se s nimi rozhodlo prodloužit spolupráci. Někdejší koučové Sparty podepsali ve slezském mužstvu novou roční smlouvu s opcí. V nadcházejícím boji o titul by rádi zaútočili na druhé místo a pokusili se ještě ohrozit suverénní Legii Varšava s českým útočníkem Tomášem Pekhartem.Tradiční polské mužstvo dokázali postavit na nohy. Než do Śląsku Wrocław dorazili v průběhu minulé sezony trenér Vítězslav Lavička s parťákem Zdeňkem Svobodou, bojoval klub o holé přežití. Pod českým vedením se však dokázal zachránit a v aktuálním ročníku udělal značný progres.  

„Těší mě, že jsme v nejvážnější situaci pořádně zabrali a klub v Ekstraklase zachránili. Krok po kroku jsme pracovali na stabilizaci. Došlo k obměnám v kádru, přišli noví hráči a sezonu jsme začali v dobrém rozpoložení. Finální třetí místo je zásluha všech hráčů, celého realizačního týmu, lidí pracujících pro klub a také fanoušků,“ řekl Lavička po podpisu nového kontraktu do roku 2022 pro klubový web slušnou polštinou.

S prací kouče, který před šesti lety dovedl Spartu k jejímu zatím poslednímu titulu, je klubové vedení v čele s prezidentem Piotrem Waśniewskim náramně spokojené. Úkoly, které se svými kolegy dostal na začátku spolupráce, splnil nad očekávání. „Také se potvrdilo, že je to nejen profesionál, ale i velmi nóbl člověk, který respektuje každého člověka, se kterým přijde pracovat,“ prozradil šéf Śląsku. 

Prodloužení smlouvy se týká i asistenta Zdeňka Svobody, se kterým se Lavička na začátku roku 2019 vydal na polskou misi. V historickém městě společně přečkali i pandemii koronaviru, s ní související tvrdá vládní opatření a těžké měsíce bez rodin a fotbalu. Po otevření hranic se Lavičkův parťák s radostí vydal na skok do Prahy, aby se po dlouhé době shledal s manželkou a dvěma dcerami. Z tohoto důvodu na oficiálním podepisování nového kontraktu chyběl.

„Na tyto formality stejně moc nejsem,“ přiznal Svoboda pro iSport.cz. „Nová smlouva je velkou odměnou pro celý náš tým. S Víťou máme vždy jen ty nejvyšší cíle, chceme se postupně posouvat dál.“ V blížící se nadstavbové části o titul, která pro Wrocław začíná v neděli na hřišti favorizované Legie, čekají české kouče čtyři zápasy doma a tři venku, což berou jako velkou výhodu.

Svoboda doufá, že by se na atraktivní zápasy elitní osmičky Ekstraklasy mohli podobně jako v Česku dostat i někteří fanoušci. „V Polsku se o tom zatím jenom mluví, ale hodně se řeší, že bude utkání pro diváky do určité procentuální hranice. Bylo by skvělé, kdyby se na stadion dostala alespoň tisícovka,“ přeje si bývalý vynikající záložník.  

Śląsk má ve skupině o titul ambiciózní cíl - sebrat druhé místo Piastu Gliwice. První Legia Varšava má náskok jedenácti bodů, ale ani tento rozdíl není nepřekonatelný. Tým zůstává pokorný, v každém utkání hodlá na hřišti nechat všechno. „Každý zápas pro nás nyní bude jako boj o titul,“ předeslal hlavní kouč.

Polský tým Śląsk Wrocław, který vedou čeští trenéři Vítězslav Lavička a Zdeněk Svoboda, slaví v kabině vítězství v posledním kole základní části Ekstraklasy. Díky této výhře se mužstvo dostalo na skvělé třetí místo a ve skupině o titul by chtělo ještě výš.
Polský tým Śląsk Wrocław, který vedou čeští trenéři Vítězslav Lavička a Zdeněk Svoboda, slaví v kabině vítězství v posledním kole základní části Ekstraklasy. Díky této výhře se mužstvo dostalo na skvělé třetí místo a ve skupině o titul by chtělo ještě výš.

Bohemka mohla mít Musu. Řekli jsme ne, byla to chyba, řekl Hašek

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud